ОФК Бачка – Рад 1:2

Стадион: Славко Малетин Вава

Гледалаца: око 2.000

Судија: Брдар Илија ( Нови Сад)

Стрелци: 0:1 М. Трифуновић у 44. минуту, 1:1 Радиновић ( пенал ) 70. минут, 1:2 Смиљанић у 71. минуту

Жути картони: Зоговић ( ОФК Бачка ), Јовановић , Волков , Стевић ( Рад )

ОФК Бачка: Зоговић, Гојковић, Жарковић, Бјелош ( од 60. мин Арсић ), Јовановић ( од 73. мин Балабановић ), Мићић, Пантић ( од 55. мин Радовић ), Томић, Спремо, Радиновић, Гаврић

Рад: Марковић, Волков, Касалица, Младеновић ( од 70. мин Михајловић), М. Трифуновић ( од 84. мин Балабановић), Петровић , Веселиновић ( од 62. мин Смиљанић), Јовановић, Шипчић, Стевић, Перендија

У утакмици од великог значаја за обе екипе у борби за опстанак, која је била борбена неизвесна и на моменте напета до самог краја, екипа Рада је сасвим заслужено славила у Бачкој Паланци победивши ОФК Бачку са 1:2. Гол за домаћина постигао је Радиновић из пенала у 70. мин, а голове за Рад постигли су Трифуновић у 44. мин и Смиљанић у 71. мин.

Овом победом грађевинари су направили крупан корак који ће им обезбедити опстанак у елитном рангу такмичења, али треба бити опрезан до краја.

Од првог минута утакмице грађевинари су офанзивно кренули, али без конкретне завршнице.

У 13. минуту фудбалери Рада су рекламирали једанаестерац, пошто је један од дефанзиваца Бачке играо руком у свом шеснаестрецу, после убацивања од стране Младеновића, али је Илија Брдар одмахнуо руком и дао знак да се утакмица настави.

После тога уследило је мало затишје, уз лагану иницијативу Рада, све до 30. минута, када је Бачка имала изгледну прилику да дође до предности. Из срца шеснаестерца Рада, Радиновић је снажно шутирао, Марковић је крајњим напором успео да одбије лопту, на њу је натрчао Томић, уследио је још један ударац са петерца, међутим лопта је од блока завршила у корнеру.

Са друге стране узвратио је Петровић-минут касније, али је био за мало непрецизан.

У 36. минуту Бјелош је био у доброј позицији да матира Марковића, међутим није лепо захватио лопту и она је завршила изнад пречке.

У тренуцима када је Бачка контролисала игру Рад је стигао до предности. У 44. минуту у брзој контри Касалица је све добро урадио, потом упослио искусног Трифуновића који је рутински погодио мрежу и донео велику радост свом тиму.

У наставку утакмице грађевинари су први припретили. Играо се 52. минут, Стевић је лепо пробио по десном боку, потом је упослио Младеновића, овај је покушао да шутира, лопта се одбила до Борка Веселиновића који је шутирао право у руке голмана Зоговића, некадашњег чувара мреже суперлигаша са Бањице.

У 68. минуту у борби да спрече излазак лопте у корнер дошло је до контакта између Волкова и Јовановића, а Брдар је тај дуел окарактерисао као прекршај левог бека Рада за најстрожу казну. Сигуран са 11 метара био је Радиновић ( 70. минут ).

Још се није стишало славље домаћина а грађевинари су минут касније стигли до нове предности. Уследила је брзопотезна контра, а Смиљанић је на асистенцију Касалице био немилосрдан и дуплирао предност свог тима.

У 78. минуту немиле сцене на терену. “Резервиста” Радовић је из офсајд позиције постигао погодак, то није промакло првом помоћнику Петровићу који је сигнализирао недозвољену позицију, а онда свих једанаест играча је опколило судије и тражило да промене одлуку. Међутим, судијска тројка је остала доследна и после троминутног прекида меч је настављен.

Најбољу прилику да стишају ривала фудбалери Рада су имали у 85. минуту када је Смиљанић из контре погодио стативу, лопта се одбила до Михајловића који је промашио празан гол.

До краја меча небеско – плави су зналачки сачували резултат и кући иду певајући.