Стрелци : 0:1 Ступаревић у 62. минуту

Жути картони: Балабановић , Баиновић , Шипчић ,Марковић , Касалица, Парађина, Младеновић (Рад) , Бошњак ( Вождовац)

Рад: Марковић, Касалица ( од 75. Смиљанић), М.Трифуновић ( од 65. Младеновић), Шипчић, Стевић, Живковић ( од 46. Веселиновић), Балабановић, Баиновић, Перендија, Парађина

Вождовац: Илић, Бошњак, Сикимић, Арсић (од 83. Павловић) , Ступаревић ( од 90. Микић), Луковић ( од 90. Пуртић), Михајлов, Јовановић, Ћирковић, Срнић, Машовић

У оквиру 29. ,претпоследњег, ванредног кола у Суперлиги Србије фудбалери Вождовца су на Бањици савладали екипу Рада са 1:0, а одлучујући погодак постигао је Филип Ступаревић, некадашњи фудбалер грађевинара. Овим поразом грађевинари су дошли у веома опасану зону за опстанак у елити. Више од пораза боли катастрофална игра изабраника Звездана Милошевића.Прво полувреме је протекло без великих узбуђења. Било је превише грешака играча оба тима, нетачних додавања и насумичних испуцавања лопте. Игра се одвијала углавном на средини терена, била је то прилично раштимована игра оба тима ,и једино вредни помена су покушаји „Змајева“ преко Ћирковића у 16. и 36. минуту, када је голман грађевинара одлично интервенисао, и ударци Живковића у 20. и 22. минуту, али су завршили у рукама голмана Илића. У 39. минуту Баиновић је одлично убацио лопту у празан простор, Милош Трифуновић је незаинтересовано посматрао лет лопте иако је био у прилици да угрози голмана Илића. Све у свему прво полувреме је било прилично незанимљиво, јер су и једни и други јалово нападали и претили из полуприлика..

Играчи Вождовца ушли су у наставак меча расположенији за игру, а на другој страни грађевинари су играли са доста грча због важности меча што је на крају и пресудило исход утакмицеУводни минути другог полувремена протекли су у знаку „Змајева“. У 47. минуту Арсић је из контре одлично упослио Машовића који је из изгледене позиције оштро шутирао, лопта је голману Марковићу прошла кроз ноге, али је имао срећу да се од њега одбије у корнер. Само минут касније опасно су припретили Срнић и Јовановић , међутим мрежа Марковића је остала нетакнута. У 54. минуту бележимо снажан ударац Арсића са дистанце и одличну интервенцију голмана Марковића. Рад је после тога мало стабилизовао редове, покушао је Веселиновић у два наврата, али су његови ударци ка голу „Змајева“ на време изблокирани. У 60. минуту шок за домаћу екипу. Безазлен дуел између Шипчића и Арсића у шеснаестерцу Рада судија Лазар Лукић је окарактерисао као прекршај за најстожу казну при чему је изазвао гнев свих присутних. Видео снимак ће показати да ли је било речи о контакту између двојице горе поменутих фудбалера. Уз картон Шипчићу картоне због приговора су зарадили Марковић и Касалица. Казнени ударац са 11 метара извео је Ступаревић, Марковић је прозрео његову намеру , али је на кратко одбио лопту тако да је некадашњи фудбалер Рада био успешан из другог покушаја. До краја меча грађевинари су покушали, ако ништа друго, да анулирају предност гостију, али то је све било стихијски, без идеје.

Фудбалери Рада немају оправдање за пораз и лошу партију против Вождовца, као ни судија Лазар Ристић за „картонијаду и пристрасно суђење.

У наредном ( последњем колу) прелиминарног дела такмичења у Суперлиги Србије фудбалери Рада гостују у недељу у Суботици екипи Спартака.