Грађевинари комплетирали редове и уписали прву победу у сезони, (1:2)

ВОЈВОДИНА: Роцков ,Стојковић, Граовац, Ђорђевић, Антић, Зломислић (од 87. Месаровић) Милојевић, Арсић (од 73. Гојков), Ђурић, Винсент,Фофана.

РАД: Марковић, Вицо, Шипчић, Перендија, Игњатијевић,Баиновић, Младеновић (од 73. Маринковић) ,Лутовац, Денић, Касалица (од 81. Живковић), Михајловић (од 93. Љубинковић)

Дуго су чекали на Бањици да "скину" административну забрану и да лиценцирају шесторицу новајлија (Михајловић, Касалица, Баиновић, Јовић, Марковић и Живковић). То су урадили уочи трећег кола и са њима у саставу су дошли до прве победе у сезони, а “лале” гурнули на претпоследње место на табели. Екипа Зорана Милинковића повела је поготком Ђорђа Денића у 41 минуту, да би изједначење Војводини донео Лазар Арсић у 47 минуту из једанаестерца. Грађевинари су у 72 минуту преко Шипчића успели да дођу до целог плена.

Утакмица је почела обострано отвореном игром, тако да су љубитељи фудбала на Карађорђу још у раној фази меча могли видети да је пред њима права фудбалска посластица.

Већ у другом минуту голман Марковић је храбром интервенцијом приграбио лопту испред захукталог Лазара Антића. Узвратио је Младеновић у осмом минуту снажним ударцем са дистанце, лопта је прохујала поред саме стативе. Прва добра прилика виђена је у 12 минуту, када је судија Лазар Трипковић досудио слободан ударац за екипу Рада, на неких 17 метара удаљености од гола Роцкова. Шутирао је капитен Ђорђе Денић, али није имао довољно среће, за разлику од голмана “лала”, лопта је погодила стативу.

Пет минута касније статива се тресла на другој страни. Ђурић је дубинским пасом проиграо Фофану, који је ушао у шеснаестерац грађевинара и шутирао са 15 – так метара искоса, али је лопта завршила на пречки. Покушао је Антић у 24 минуту ударцем са дистанце, право у руке голмана Марковића. Два минута касније после корнера који је извео Баиновић, Шипчић је закачио лопту главом и она је завршила изнад пречеке.

У 29 минуту небеско – плави су извели школску акцију у интрпретацији Баиновића, Игњатијевића и Михајловића, али намеру центарора Рада на време је прозрео Даниел Граовац изблокиравши му веома лукав ударац. После првих пола сата игре грађевинари су мало посустали што су “ лале” искористиле да их у неколико наврата угрозе. У 32 минуту на центаршут Арсића, Зломислић је у паду упутио ударац главом са ивице “петерца”, међутим голман Марковић је сјајно реаговао и избацио лопту у корнер. Два миута касније бележимо добар продор Стојковића по десној страни, уследио је оштар центаршут, уклизао је Фофана у петерац, међутим остао је“кратак”. У 38 минуту на центаршут Стојковића, Ђурић је упутио ударац главом, ипак, лопта је завршила изнад пречке.

Грађевинари су брзо консолидовали редове и наставили ритмом из првих пола сата игре што је уродило плодом у 42 минуту утакмице. После корнера лопта се одбила на неких 20 – так метара од гола Роцкова, прихватио ју је Баиновић и упослио Денића у срцу шеснаестерца “лала”, капитен је мајсторски прихватио лопту, успео да се окрене и прецизним ударцем са 12 – 13 метара пошаље лопту у сами доњи десни угао голмана Војводине. До краја првог полувремена није било већих узбуђења тако да се на одмор отишло са минималном предношћу бањичког суперлигша.

Међутим, предност грађевинара није дуго трајала. Већ у другом минуту наставка меча, Зломислић је у шеснаестерцу Рада проиграо Фофану, дуел нападача Војводине и левог бека грађевинара Игњатијевића, судија Трипковић је окарактерисао као прекршај за најстрожу казну у корист домаћина. Сигуран са 11 метара био је Арсић.

Само три минута касније покушао је Арсић из слободног удараца са 20 метара, али је лопта завршила поред стативе.У 51 минуту Висент је дриблинзима добро прошао по левој страни и одиграо пас до Ђурића, који је шутирао са ивице шеснаестерца, међутим лопта завршила поред оквира гола.

На другој страни, узвратио је Михајловић снажним ударцем са 25 метара, лопта је ишла под саму пречку, али је Роцков избио у корнер . Рад је до нове предности могао да дође после контранапада који је започео Младеновић у 68 минуту, када је Лутовац снажно шутирао са 15 метара, али је Роцков сјајном парадом избио лопту у корнер.

Ипак, само четири минута касније, небеско – плави су стигли до предности која ће се касније испоставити коначним резултатом.После корнера са десне стране,у шеснаестерцу Војводине се најбоље снашао Шипчић и прецизним ударцем главом приморао Роцкова да по други пут вади лопту из своје мреже.

Два минута касније покушао је Висент са 16 метара, али је лопта завршила у рукама добро постављеног голмана Марковића. Нешто касније ударац Ђурића је завршио у гол – ауту. Одличну прилику да поравнају резултат Новосађани су имали у 78 минуту. Контру је започео Гојков који је сјајно проиграо Висентеа, овај је кренуо ка шеснаестерцу грађевинара, и одиграо пас до Фофане који је шутирао са 12 – 13 метара, али је лопта завршила поред стативе.У 84 минуту Гојков је из повољне ситуације погодио спољни део мреже.

Грађевинари су у 90 минуту остали са играчем мање, пошто је, услед међусобног кошкања, судија Трипковић показао жуте картоне Месаревићу и Денићу. С обзиром да је то капитену Рада био други жути картон, морао је пре времене да оде на туширање. Судијска надокнада у трајању од пет минута трајала је као вечност. Новосађани су покушавали да дођу до гола и тако барем избегну пораз, али правих шанси и прилика није више било, па је победа заслужено припала екипи са Бањице.Три бода са “Карађорђа” грађевинарима изузетно значе, пре свега на самопоуздању после тешког почетка сезоне. Са појачањима је сасвим друга прича, Рад моћан и горопадан, по жељи навијача и наредни меч са Радником из Сурдулице  на Бањици је најбоља позивница да се љубитељи фудбала увере у снагу једног новог Рада.

Од игралишта до стадиона са Краљевом трибином...

Конструкција да се дође до свог стадиона у то време била је сложена, било је потребно:

- Да ФК РАД за своје потребе добије објекат Краљеве трибине у Црнотравској бб, коју ће реновирати, са око 6,5 хектара земље на коме ће изградити главно и помоћна игралишта, с тим да главни терен има атлетску стазу и друге елементе за атлетска такмичења, која би Град користио за повремене потребе атлетских митинга...