Грађевинари су поражени у првом пробном мечу у склопу припрема за нову сезону. Боља од Београђана у Старој Пазови  била је новосадска Војводина која је славила са 2:1

Војводина: Роцков (од 32 Перић, од 65 Илић) – Лакићевић (од 65 Лазаревић), Веселиновић, Саничанин, Антић ( од 65 Деветак) – Путинчанин (од 65 Вујановић), Јованчић (0д46 Месаровић, од 89 Гајић), Аврамовски ( од 46 Л. Зличић) – Којашевић (од 46 Цебара, од 78 Живковић), Суботић (од 46 Калезић, од 78 Нешковић), Михајловић (од 46 Езе, од 78 М. Зличић).

Рад: Дејановић (од 46 Марковић) – Вицо (од 46 Мијаиловић), Љубинковић (од 46 Перендија), Шипчић (од 46 Зе Маркос), Волков (од 46 Тричковић) – петро вић (од 46 Баиновић), Стојановић (од 46 Трнинић), Денић (од 46 Ризнић), Маринковић (од 48 Младеновић) – Лутовац (од 46 Стојишић), Гузина (од 46 Милошев).

Фудбалери Војводине данас су у Старој Пазови савадали екипу Рада у првој припремној утакмици, у оквиру припрема за наставак сезоне у Суперлиги Србије. Стрелци за „лале“ били су Стефан Михајловић у 1. и  Немања Суботић у 30. минуту, док је почасни гол за „грађевинаре“ постигао Ненад Маринковић у 36. минуту.

Тренери оба тима искористила су прилику да тестирају све расположиве снаге за пролећни део сезоне. Екипа Рада коју очекује жестока борба за опстанак у елити пружила је снажан отпор изабраницима тренера Столице и на крају је мало недостајало па да избегне пораз у данашњем сусрету.

Иако је иза обе екипе 10 дана рада у припремном периоду, у Старој Пазови је виђен веома квалитетан фудбал, као да се радило о борби за бодове.

Опипавање пулса противника трајало је 15 – ак минута, битка се водила за превласт на средини терена, а онда је Војводина стигла до предности из тотално необећавајће ситуације. Јованчић је лепо прошао по левој страни избацио лопту на петерац Рада, где је један од одбрамбених играча Београђана неспретно реаговао, што је искористио Михајловић и из непосредне близине у паду послао лопту иза леђа голмана Дејановића. Само минут касније узвратио је Лутовац са дистанце, међутим његов ударац зауставио је голман Роцков.

У 30. минуту већ је било 2:0 за Новосађане. Јованчић је одузео лопту на средини терена и проиграо Михајловића на десном боку, потом су  њих двојица изменили дупли пас, да би се Јованчић изборио за позицију  да проигра усамљеног Суботића коме није било тешко да са три метра убацио лопту у мрежу.

Покушао је Денић у 35. са 25 метара удаљености, али је Перић, који је у 32. минуту заменио Роцкова, добро интервенисао. Само минут касније Рад је успео да смањи резултат. Маринковић је пресекао један пас на средини терена и потом се попут вихора стуштио ка голу Војводине, и када је био на неких 18 метара од голмана Перића шутирао је „шпицом“, при чему је био прецизан и погодио сам десни доњи угао немоћног голмана Новосађана. Како се ближио крај првог полувремена „грађевинари„ су преузели иницијативу  и у неколико наврата опасно припретили. У 42. минуту Маринковић је са 25 метар испалио „пројектил“, али Перић је крајњим напором успео да избоксује лопту. У сам смирај првог полувремена, непосредно пре последњег судијског звиждука који означава одлазак на одмор, Маринковић је идеално упослио Волкова, уследио је одличан центаршут, али Гузина је за мало закснио да лопту проследи у мрежу.

И у наставку борбена и динамична утакмица. Играло се између два шеснаестерца, с тим што су одбране обе екипе биле много чвршће у односу на прво полувреме, тако да није било  много изгледних прилика. Истина, Војводина је припретила у два наврата, први пут у 73. минуту када је Калезић одлично центрирао са леве стране а тамнопути Езе упутио ударац из прве и промашио гол. Исти играч се није најбоље снажао пет минута касније на Калезићев ударац из угла и лопта је завршила ван оквира гола. До краја утакмице Рад је кренуо у општу офанзиву, ако ништа друго оно да поравна резулатат, али се Војводина зналачки бранила и на крају одбранила. У том периоду бележимо две изгледне прилике за „грађевинаре“. Играо се 80. минут утакмице. Трнинић је упослио упослио Мијаиловића на десној страни, овај је упутио одличан центаршут на другу стативу, Стојишић је за делић секунде би неопрезан и улетео у недозвољену позицију, а само да је мало сачекао могао је да поравна резултат. Седам минута пре краја утакмице Младеновић је успео да се ослободи голмана Илића који је истрчао ван казненог простора, уследио је лоб везисте „грађевинара“, али неко из задње линије Војводине је избацио лопту ка средини терена.

Сви момци тренера Слађана Николића заслужују похвале за приказану игру, пре свега за борбеност, а Ненад Маринковић, Зе Маркос и Перендија су показали да се ради о квалитетним појачањима.

Фудбалери Рада наредну утакмицу играју 26. јануара против екипе Земуна, а два дана касниије пакују кофере и одлазе у Анталији на двонедељне припреме.

ФОТО ГАЛЕРИЈА

Од игралишта до стадиона са Краљевом трибином...

Конструкција да се дође до свог стадиона у то време била је сложена, било је потребно:

- Да ФК РАД за своје потребе добије објекат Краљеве трибине у Црнотравској бб, коју ће реновирати, са око 6,5 хектара земље на коме ће изградити главно и помоћна игралишта, с тим да главни терен има атлетску стазу и друге елементе за атлетска такмичења, која би Град користио за повремене потребе атлетских митинга...