Цео меч стао је практично у једно полувреме, пошто су тада виђени сви голови на мечу. Рад је повео већ у 4. минуту преко Ненада Лукића, да би Владимир Волков у 15. минуту удвостручио предност. Разлику је преполовио Бојан Матић са беле тачке (45+3’), али то је било све што је Мачва приказала у овом сусрету.

Мачва: Филиповић, Пејовић (од 82. Ђорђевски), Н. Јовановић, Ристивојевић, Протић, Илић (од 73. Ј. Јовановић), Гемовић, Обровац, Милинковић, Јеремић (од 64. Марковић).

Рад: Зоговић, Вицо, Мараш, Зоњић, Волков (од 87. Шипчић), Љубинковић, Пишчевић, Лутовац, Денић (од 46. Стојановић), Младеновић (од 70. Гузина), Лукић.

Фудбалери Рада уписали су и други тријумф у сезони, други у последња три кола, пошто су као гости савладали Мачву резултатом 2:1. Стрелци за „грађевинаре“ били су Лукић у четвртом и Волков у 15. минуту, док је почасни погодак за Мачву постигао Бојан Матић из пенала у 45+3’, тако да је практично цео меч стао у једно полувреме, пошто су тада виђени сви голови.

Утакмица је одиграна у нефудбалским условима због велике врућине и права је срећа што су фудбалери и једне и друге екипе издржали тропску врућину без последица. Заиста је нејасно ко се игра животима младих људи? Када се нешто деси, биће касно. Али, има неко ко би требало да води рачуна о томе. Све честитке фудбалерима који су у нефудбалским условима издржали и приказали лепу и борбену утакмицу, са много добрих потеза. Наравно честитке иду и на рачун 5.000 навијача који су коректно бодрили своје миљенике, и испратили цео меч, упркос тропској врућини.

Рад је сјајно отворио утакмицу и за 15 минута стигао до опипљиве предности.

Већ у четвртом минуту прва радост за „грађевинаре“. Акцију је започео Младеновић који је из прве упослио Волкова, уследио је употребљив центаршут, лопту је прихватио Лукић на неких 18 метара од гола Филиповића потом је измењао дупли пас са Денићем и са неких 7 - 8 метара рутински пласирао лопту у мрежу.

Покушао је Вицо четири минута касније са дистанце, али лопта је завршила преко гола. Само минут касније Протић је на асистенцију Обровца узвратио на исти начин као и Вицо, непрецизно. Није се дуго чекало на други погодак и нову радост „небеско – плавих“. У току је био 15 минут, Лукић је извео казнени ударац из угла, лопта је стигла до Денића који је ногом успео да је проследи до Волкова, а овај је окренут леђима од гола Мачве, из прилично тешке ситуације, показао невероватну сналажљивост када је ефектно „маказицама“ постигао гол о коме ће се дуго причати. Мајсторија левог бека Рада! Гол за ТВ шпице!

Као да је рано и убедљиво вођство „уљуљкало“ фудбалере Рада, одустали су од своје игре, од тактике коју им је поставио тренер Гордан Петрић и дозволили Мачви да се врати из почетног шока и да постепено преузима теренску иницијтиву, али на сву срећу, што је било и видљиво да Шапчани имају проблема у самој завршници. Покушао је Обровац у 17. минуту са дистанце, али је лопта била лак плен за голмана Зоговића. Четири минута касније Јеремић је упослио Пејовића који је одлично центрирао, међутим Вицо је у последњем тренутку избацио лопту у корнер. После изведеног казненог ударца из угла Протић је високо скочио, закачио лопту главом, али она је завршила изнад пречке. После релативног затишја бележимо лепу акцију Мачве у 32. минуту у којој су учествовали Милинковић, Гемовић и Протић, а овај последњи се вешто ослободио двојице одбрамбених играча Рада, успео да шутира, истина из тешке позиције, лопта је завршила тик поред стативе. Само минут касније Рад је узвратио контром, Лукић је идеално упослио Лутовца, овај се спетљао и изгледна прилика је отишла у неповрат. А, онда у надокнади времена права драма. Увелико је истицао трећи минут надокнаде времена, колико је и четврти судија показао да је прво полувреме продужено, Протић је упослио Матића који је успео да изнуди корнер. Главни судија је мирне душе могао да означи крај првог полувремена и да пошаље играче на одмор, међутим дозволио је да Мачва изведе ударац из угла. Јеремић је одиграо дупли пас са једним од саиграча, потом је упослио Милинковића, овај се одлучио на ударац са неких 10 – ак метара, уклизао је Љубинковић да му изблокира ударац, а на интервенцију фудбалера Мачве судија је досудио најстрожу казну, наводно да је лопта погодила Љубинковића у руку, при чему је зарадио и жути картон. Тренутак за спорни кутак. Сигуран са 11 метара у трећем минуту продужетка био је Матић који је лопту послао у један, а Зоговића у други угао.

У наставку утакмице домаћи фудбалери су на све начине покушавали да стигну до изједначења, имали теренску иницијативу, али је недостајао тај завршни пас. Ипак, прву прилику имали су „грађевинари“ када је капитен Мараш у 47. минуту покушао нешто слично као и Волков у петнаестом, међутим није био успешан, лопта је завршила у гол ауту. У 61. минуту, Лукић је могао да повећа предност, са ивице шеснаестерца, међутим, пребацио је гол. Само минут касније узвратио је Ивић на исти начин после одличне асистенције Обровца. У 70. минуту, после велике гужве у шеснаестерцу Рада, Матић је био у прилици да озбиљније угрози Зоговића, међутим лоше је захватио лопту и она је завршила у гол ауту. Шест минута касније Гемовић је идеално центрирао са леве стране, покушао је Марковић главом, али право у руке голмана Зоговића. Бележимо и један занимљив детаљ из осамдесетог минута. Стојановић је силовито кренуо ка голу Мачве, испред себе је имао дефанзивца Мачве који га је неких 5 – 6 метара пратио на тај начин што га је константно повлачио за дрес, при чему је млади везиста Рада пао, и уместо да свира прекршај судија је дао знак да се утакмица настави. Док су фудбалери Рада очекивали да судија досуди слободан ударац у њихову корист, Шапчани су преко Матића организовали контру, на сву срећу Мараш је био будан па је прекршајем зауставио центарфора Мачве. Слободан ударац извео је Милинковић и лопта је завршила изнад пречке. Мачва је до краја утакмице јалово нападала и изузев три изнуђена корнера није успела да озбиљније угрози Зоговића, док се Рад зналачки бранио и на крају заслужено однео сва три бода из Шапца.

У наредном 7. колу, Рад на Бањици дочекује Чукарички, а Мачва гостује Вождовцу.

Од игралишта до стадиона са Краљевом трибином...

Конструкција да се дође до свог стадиона у то време била је сложена, било је потребно:

- Да ФК РАД за своје потребе добије објекат Краљеве трибине у Црнотравској бб, коју ће реновирати, са око 6,5 хектара земље на коме ће изградити главно и помоћна игралишта, с тим да главни терен има атлетску стазу и друге елементе за атлетска такмичења, која би Град користио за повремене потребе атлетских митинга...