Једини гол на мечу постигао је Марко Јанковић у 50 минуту

Београд - Стадион: Партизана. Гледалаца: *. Судија: Милош Ђорђић (Београд). Помоћници: Милан Минић (Ниш) и Бојан Баиновић (Београд). Жути картони: Закарић, Вулићевић (Партизан), Младеновић , Лутовац, Перендија (Рад). Црвени картон: Богдан Младеновић (Рад) у 64. минуту. Стрелац: 1:0 Марко Јанковић у 50. минуту.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Урошевић (од 89. Немања Г. Милетић), Валијенте, Марковић, Вулићевић, Шћекић (од 93. Зђелар), Пантић, Јанковић (од 83. Смиљанић), Николић, Закарић, Гомеш. Тренер: Зоран Мирковић.

РАД: Марковић, Касалица, Младеновић, Лутовац, Шипчић, Вицо, Игњатијевић, Баиновић (од 63. Петровић), Михајловић, Перендија (од 78. Љубинковић), Маринковић (од 75. Стојановић). Тренер: Зоран Милинковић.

Фудбалери  Партизана победили су на свом терену екипу Рада са 1:0 у одложеној  утакмици петог кола Супер лиге Србије. Једини гол на мечу постигао је Марко Јанковић у 50 минуту.

Дуго је трајало опипавање пулса противника, а онда у 22 минуту Рад је први припретио. Младеновић је пробио по средини, ослободио се пратиоца, створио простор за ударац, снажно шутирао, али је Стојковић  одбио лопту које је поново стигла до везисте грађевинара, међутим неко од одбрамбених играча Партизана је успео да избаци лопту у корнер.

Грађевинари су поново били близу Стојковића у 28 минуту. Лутовац је центрирао са десне стране, Михајловић је уклизао у шеснаестерццу  и мало му је недостајало да закачи лопту и озбиљније угрози голмана црно – белих.

Минут касније је запретио  Партизан. Рикардо је са леве стране покушао да упосли Николића, а Игњатијевић је први стигао лопту И избио је у корнер.

Рад је могао до гола у 36 минуту, Младеновић и Михајловић су изменили дупли пас, а онда је центарор небеско – плавих надмудрио  и већ савладао Стојковића, али његов шут није био толико снажан , тако да је Вулићевић успео да избаци лопту са гол линије.

У 37 минуту снажан ударац Закарића укротио је голман Марковић. Два минута касније лепу комбинацију  црно – белих завршио је Гомеш ударцем главом, али је Марковић зауставио његов ударац.Два минута пред одлазака на одмор , Младеновић је  левицом испалио  пројектил, И приморао Стојковића да крајњим напором избаци лопту у корнер и докаже да се ради о репрезентативном чувару мреже, тако да су током првог полувремена мреже мировале.

Партизан је до предности  дошао почетком наставка меча. У 50 минуту је са десне стране центрирао Николић, на петерцу, неометан ни од кога,Јанковић је дочекао лопту на волеј и закуцао је у мрежу.

Црно – белима је посао у великој мери олакшан у 64 минуту када је  најбољем појединцу овог меча Богдану Младеновић  судија Ђорђић показао други жути картон, па црвени ( веома спорна ситуација).

У истом минуту када је искључен Младеновић, Пантић је сачекао лопту која је излазила из казненог простора, налетео је на њу и прописно уздрмао стативу. До краја меча Партизан је имао већи посед лопте, али је резултат остао непромењен.

Све у свему, Рад се добро испрсио пред црно – белима и на крају напустио терен у Хумској жалећи због једног примљеног гола , неколико нереализованих прилика, искључења Младеновића и повреде Перендије и Касалице.

ФОТО ГАЛЕРИЈА

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/sK3GWa-BLdw" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

Од игралишта до стадиона са Краљевом трибином...

Конструкција да се дође до свог стадиона у то време била је сложена, било је потребно:

- Да ФК РАД за своје потребе добије објекат Краљеве трибине у Црнотравској бб, коју ће реновирати, са око 6,5 хектара земље на коме ће изградити главно и помоћна игралишта, с тим да главни терен има атлетску стазу и друге елементе за атлетска такмичења, која би Град користио за повремене потребе атлетских митинга...