Рад одиграо нерешено против Јавора (1:1) и без иједног пораза у плеј-ауту сачувао суперлигашки статус

Јавор: Ђогатовић, Ристовски, Каришик, Маричић ( од 83 Марковић), Силва, Црномарковић ( од 90 Петковић), Севић ( од 68 Долмагић), Мркаић, Амановић, Панић, Цветковић

Рад: Стевановић ( од 46 Марковић), Љубинковић, Денић, Младеновић ( од 72 Маринковић), Лутовац, Петровић, Шипчић, Бједов, Игњатијевић, Баиновић, Перендија

И наредне сезоне на Бањици играће се суперлигашки фудбал. Утакмица за инфаркт на стадиону у Ивањици завршена је ремијем 1:1 који је грађевинарима обезбедио опстанак у лиги, а Јавору селидбу у нижи ранг такмичења. Имао је Јавор 1:0, играча више, скоро пола сата, али то му није помогло да се радује, па ће после три везане сезоне у елити морати да се пресели у нижи ранг такмичења. За Ивањичане све је почело да се компликује када је њихов бивши играч Дарко Бједов изједначио на 1:1 и најавио им селидбу у Прву лигу Србије.

Рад је боље ушао и отворио у утакмицу. Момци Зорана Милинковића су од самог старта кренули офанзивно, што је донекле и изненадило и збунило домаћина који се повукао на своју половину терена, па су грађевинари у два наврата имали изванредне прилике да затресу мрежу Јавора. Прво је Денић у 4 минуту, после одличне асистенције Младеновића, повукао лопту корак – два, потом снажно шутирао са ивице шеснаестерца, међутим голман Ђогатовић је био добро постављен, па је успео да укроти ударац капитена Београђана. Дванаесест минута касније, Баиновић је „одапео стрелу“ са удаљености од 30 метара, лопта је уздрмала стативу и завршила у гол - ауту. Убрзо је Јавор ухватио ритам, консолидовао редове  и стигао до предности. Играо се 18 минут, тамнопути Силва је убацио лопту са десне стране, неспретно је интервенисао голман Стевановић, лопта му се одбила од груди и отишла право на ногу Панићу којему није било тешко да је пошаље у мрежу.

Само минут касније мало је недостајало да Рад поравна резултат. Денић је упослио Лутовца на десној половини терена, уследио је леп центаршут, запливао је Бједов кроз ваздух и мало је недостајало да главом закачи лопту и закуца је у мрежу.До краја меча Јавор је отезао игру, чувао стечену предност, док су грађевинари покушавали да поравнају резултат , али без конкретне завршнице, тако да се на одмор отишло са минималном предношћу домаћина.

У тим моментима Рад је „висио“, али грађевинари се боре и стижу до егала у 54 минуту. Баиновић је одлично извео корнер са леве стране, у шеснаестерцу Јавора Бједов је био највиши у букету играча, захватио је главом лопту а она је одсела у самом доњем десном углу голмана Ђогатовића, на велику радост грађевинара.

После изједначења уследио је пех за екипу Рада. У 66 минуту Његов Петровић је утрчао у казнени простор Јавора при чему је пао, судија Васић је процено да је омладински репрезентативац симулирао пенал, а како је већ имао жути картон, показао му је пут у свалачионицу. Бројчано јачи и са неодговарајућим резултатом Ивањичани су кренули у офанзиву. У 72 минуту после корнера који је извео Цветковић, Панић је шутирао главом тик изнад пречке.Узвратио је Рад два минута касније, али је Маринковић лоше циљао из повољне ситуације након центаршута Александра Лутовца. Последњих 20- так и нешто минута није било за оне са кардиоваскуларним проблемима. У 78 минуту Црномарковић је снажно шутирао из близине, Перендија је као из земље изникао успео да му изблокира ударац и спречи оно најгоре по Београђане.Два минута касније Силва је испробао ударац, међутим Марковић, који је на почетку другог полувремена заменио повређеног Стевановића, био је сигуран.

У 82 минуту Маричић је био у прилици да из гужве која је настала пред голом Марковића озбиљније припрети, али је лоше шутирао. У тим и наредним минутима грађевинари се са играчем мање жестоко боре, запињу из петних жила да сачувају реми, а Ивањичани настављају са офанзивом. Покушао је Мркаић у 84 минуту из гужве, али Марковић је одлично интервенисао и показао да израста у доброг чувара мреже. Три минута пре регуларног дела меча Перендија је још једном спречио домаћина у намери да дође до вођства. Играо се 90 минут и невеоватно шта је промашио Марковић из близине. Потом је и Мркаић покушао, али је голман Рада и овог пута био на висини задатка. Пет минута надокнаде времена отегло се као вечност. А, били су то и моменти кад су небеско – плави могли да стигну до целог плена. Прво Маринковић, а потом Баиновић нису успели да из повољних прилика убаце лопту у мрежу, барем да небеско – плави и њихови симпатизери одахну минут – два, јер су Ивањичани до последњег судијског звиждука покушавали да се ваде, али спаса им није било, јер је срећа била на страни небеско - плавих. Уосталом они су је и заслужили, јер она прати храбре. Грађевинари су по последњем судијском звиждуку потрчали један другом у загрљај да прославе опстанак, док су Ивањчани попадали по терену, свесни да се селе у Прву лигу.

Од игралишта до стадиона са Краљевом трибином...

Конструкција да се дође до свог стадиона у то време била је сложена, било је потребно:

- Да ФК РАД за своје потребе добије објекат Краљеве трибине у Црнотравској бб, коју ће реновирати, са око 6,5 хектара земље на коме ће изградити главно и помоћна игралишта, с тим да главни терен има атлетску стазу и друге елементе за атлетска такмичења, која би Град користио за повремене потребе атлетских митинга...