32. коло Супер лиге - 2. коло плејаута

Рад: Стевановић, Волков, Денић, Бирманчевић (од 90 Баиновић), Лутовац, Петровић, Бједов, Перендија, Ајковић ( од 73 Маринковић), Шипчић, Вицо

Радник: Васиљевић, Младеновић, Миловановић, Жарковић, Иванишевић, Пантелић, Чубрило ( од 46 Ђорђевић, од 75 Пуровић), Францис, Ристовић ( од 46 Жакула), Митошевић, Златановић

Веома важну победу у борби за опстанак остварили су фудбалери Рада, који су на свом терену славили против Радника из Сурдулице са 2:1. Грађевинари су тако остварили прву победу после скоро месец и по, јер нису тријумфовали од утакмице против Јавора 11. марта, а успех  против Радника биће велики подстицај пред завршницу сезоне.

Синиша Младеновић је аутоголом у 30. минуту донео предност домаћину, да би млади Вељко Бирманчевић у 60. дуплирао предност грађевинара. Коначних 2:1 поставио је Никола Жакула минут касније.

Рад је заслужио победу јер је током целе утакмице био бољи ривал и у свим сегментима игре је надиграо веома добру екипу сурдуличког Радника. Свесни значаја утакмице, момци Зорана Милинковића наоружани жељом, вољом, хтењем, залагањем, знањем и борбеношћу, кренули су силовито ка голу Радника од првог минута утакмице. Већ у шетом минуту колосална шанса за домаћина. Волков и Денић су измењали дупли пас, лопта је одложена до Лутовца, али млади репрезентативац је из повољне прилике шутирао поред стативе. Два минута касније после корнера који је извео Ајковић, Перендија је шутирао главом, међутим лопта је завршила изнад пречке. У 22 минуту Денић је снажно шутирао са дистанце, голман Сурдуличана је крајњим напоро успео да заустави његов ударац. Само четири минута касније Ајковић је добро циљао из слободног ударца са 17 метара, међутим талентовани голман Сурдуличама, Никола Васиљевић је бравурозном инетервенцијом извадио лопту из самог угла и успео да је избаци у корнер.Теренску иницијативу и пропуштене шансе грађевинари су надокнадили у 30 минуту и стигли до предности, а за њу се побринуо дефанзивац гостију Синиша Младеновић који је после корнера који је извео Ајковић неспретно захватио лопту и матирао свог голмана. И поред вођства небеско – плави су наставили са офанзивном игром. У 32 минуту после слободног ударца који је извео Ајковић , Волков је закачио лопту главом и она је завршила ван оквира гола. Осам минута касније Ајковић је по који зна пут одлично извео казнени ударац из угла, скочио је Шипчић и закачио лопту главом, али и овог пута истакао се голман Васиљевић који је успео да избаци лопту у корнер. Мало је недостајало да Ајковић из новог ударца из угла директно матира Васиљевића који се ни овог пута није дао преварити. И коначно у 45. минуту покушао је Лутовац, недовољно јако, право у руке у голмана. Колико су грађевинари били доминантни током првог полувремена говори податак да гости из Сурдулице нису упутили ниједан ударац у оквир гола голмана Стевановића.

И у наставку настављена је офанзива домаћина. У 47. минуту после корнера који је извео Ајковић, Волков је из прве закчио лопту и његов пројектил је завршио тик изнад гола. Шест минута касније после корнера Ајковића, Волков је шутирао, Васљевић је на кратко одбио лопту, она је стигла до Бједова који ју је послао право у руке голмана Сурдуличана. Покушао је Петровић у 55 минуту ударцем са 3о метара, али преко гола. Два минута касније Перендија је из слободног ударца са 25 метара погодио стативу. У 58 минуту Лутовац је после соло акције снажно шутирао левицом поред гола. И, онда нова радост грађевинара. Бањица је по други пут експлодирала! Играо се 60 минут, Ђорђе Денић је попут вихора протутњао по левој страни терена савладавајући препреку за препреком, потом је лепо упослио Бирманчевића, који маниром искусног стрелца послао лопту у мрежу и дуплирао предност свог тима.

Деловало је да Рад после 2:0 клизи ка убедљивом тријумфу, али је само минут касније на другој страни резервиста Жакула смањио, из првог ударца на гол, на 2:1 и учинио завршницу занимљивом и неизвесном. У 83. минуту Вицо је лепо упослио Бједова који је био у изгледној позицији да матира Васиљевића, међутим исувише је компликовао и лепа прилика је пропала. Само минут касније Лутовац је после одличне асистенције од стране Бирманчевића могао да отклони све евентуалне неизвесности и непријатност и шест минута пре регуларног тока утакмице прогласи победника меча, међутим лоше је шутирао из добре позиције за постизање гола. А, онда као да је Хичкок умешао прсте на Бањици. Играо се последњи минут надокнаде времена, тамнопути Франсис је лепо упослио Пантелића који се искрао одбрани Рада и обрео се сам пред голман Стевановићем, уследио је шут, голман грађевинара је скратио угао и успео ногом да закачи лопту које је после одбитка ишла ка мрежи, међутим Вицо је спречио неправду и избацио лопту у поље. Фудбал зна бити непредвид, некад и неправедан и зато је најлепша споредна ствар на свету. Упркос теренској надмоћности, бројним шансама и два постигнута гола ето могла се десити трагедија да Радник са Бањице, буквално са два шута у оквир гола отпутује у Сурдулицу са освојеним бодом. Ипак правда је на крају задовољена и небеско  - плави су освојили значајне бодове и с Бањице се сада назире опстанак.

У наредном колу фудбалери Рада у среду (ванредно коло) гостују у Шапцу екипи Мачве.

ФОТО ГАЛЕРИЈА

Од игралишта до стадиона са Краљевом трибином...

Конструкција да се дође до свог стадиона у то време била је сложена, било је потребно:

- Да ФК РАД за своје потребе добије објекат Краљеве трибине у Црнотравској бб, коју ће реновирати, са око 6,5 хектара земље на коме ће изградити главно и помоћна игралишта, с тим да главни терен има атлетску стазу и друге елементе за атлетска такмичења, која би Град користио за повремене потребе атлетских митинга...