31. коло Супер лиге Србије, 1. коло плеј-аута Младост - Рад 1:1

Младост: Росић,Б. Милошевић, И. Милошевић, Шатара, Пешић, Пејовић (од 69`Трифуновић), Тумбасевић, Павловић, Јовановић П (од 85`Андрић), Радивојевић и Л.Јовановић (од 90`Одита).

Рад: Стевановић, Игњатијевић(од 46`Шипчић), Перендија, Љубинковић, Волков, Бирманчевић (од 72`Ајковић), Маринковић (од 59`Младеновић), Петровић, Лутовац, Денић и Бједов.

Фудбалери Рада одиграли су нерешено у Лучанима 1:1 против Младости у првом мечу плеј-аута Суперлиге. Момци Зорана Милинковића губили су од 22 минута на месту са ког се мали број клубова врати с осмехом на лицу и у Београд заслужено носе бод. Погодак за један поен, који би на крају првенства могао да буде од огромне важности грађевинари су постигли у 89 минуту преко Дарка Бједова, а потом су од 90 минута остали са играчем мање на терену, јер је Богдан Младеновић због другог жутог картона отишао раније на туширање.

Рад је одлично отворио меч у Лучанима и у првих 10 минута игре створио неколико изгледних прилика које нису искоришћене захваљујући сјајним одбранама голмана Росића, док је једном лопта погодила пречку и завршила у гол ауту.

У трећем минуту, после центаршута Маринковића, лопте се докопао Денић а онда је капитен небеско - плавих из полуокрета снажно шутирао, међутим Росић је био добро постаљен и успео је да укроти лопту.Три минута касније покушао је Лутовац са 18 метара, али Росић је његов снажан ударац успео да крајњим напором заустави и сачува своју мрежу. Само минут касније Денић је пробио по левом боку при чему је “избацио” из игре тројицу фудбалера Младости, потом се одлучио на ударац, међутим голман Лучанаца се још једном истакао.

Играо се девети минут утакмице и најизглденија прилика за погодак, Бирманчевић је лепо упослио Бједова,пасом кроз средину, овај је измакао својим чуварима и са 7 – 8 метара снажно шутирао, али срећа је била на страни Младости јер је лопта уздрмала пречку и завршила у гол – ауту. Грађевинари су и даље држали конце игре у својим рукама, наметнули се агресивношћу у оба смера и нису дозволили противнику да се разигра.

А, онда долази тај кобни 22 минут када су фудбалери Младости једину полуприлику претворили у погодак. После корнера са десне стране који је извео Павловић, Милошевић је главом окрзнуо лопту и пребацио ју је на леву страну, на ивицу петерца где ју је прихватио Радивојевић и снажним ударцем из прилично тешке позиције погодио даљи угао голмана Стевановића.- 1:0

После вођства Лучанци су ставили игру под контролу, па није није било много узбуђења испред гола Росића и Стевановића, изузев ситуација у 42 и 44 миута када су покушали Иван Милошевић и Предраг Пејовић, али Стевановић је у оба наврата изашао као победник, тако да се на одмор отишло с минималном предношћу домаћина.

У наставку, током већег дела другог полувремена вођена је грчевита борба, углавном на средини терена, са доста дуела, где је Младост настојала да сачува минималну предност и да из евентуалне контре осигура победу, док су грађевинари били приморани да што пре поравнају резултат, а потом да се домогну и целог плена.

У 55. минуту главни судија овог меча Драган Чоловић из Рашке уперио је прст на белу тачку наводно да је у казненом простору грађевинара руком играо Његош Петровић. Протествовали су фудбалери Рада, али безуспешно јер судија није променио одлуку.Све дилеме отклониће снимак са ове утакмице. Одговорност је преузео Владимир Радивојевић, а његов снажан ударац са 11 метара окрзнуо је спољни део стативе и завршио у гол – ауту. Мада ,треба напоменути да је голман Стевановић прочитао намеру нападача Лучанаца,одабрао и бацио се на праву страну и да је лопта којим случајем ишла у мрежу сигурно би завршила у поседу голмана београдског суперлигаша.

Промашај Радивојевића дао је додатна крила момцима Зорана Милинковића и мало је недостајало да у 61 минуту дођу до поравнања резултата. Тек што је ушао у игру Младеновић је лепо пробио по левој страни потом центрирао на другу стативу, Бједов је високо скочио и главом повратном лоптом упослио Перендију, штопер грађевинара је снажно шутирао, лопта је на путу ка празној мрежи погодила у ногу Лутовца и променила смер, мада је млади репрезентативац покушао да је након тога исконтролише, међутим дефанзивци Младости су отклонили опасност. Четири минута касније узвратио је Тумбасевић, али право у руке голмана Стевановића.

Све до смираја утакмице, осим велике борбености оба ривала, није виђено озбиљнијих гол шанси на обе стране. А, онда 89 минут и мајсторија Дарка Бједова. Центарфор грађевинара се докопао лопте на левој страни терена, потом је варком тела” заломио” свог чувара и кад је ушао у шеснаестерац ефектно је погодио даљи угао голмана Росића који је само погледом успео да испрати лет лопте у мрежу. У последњем минуту утакмице Младеновић је добио други жути картон тако да је Рад надокнаду времена, у трајању од четири минута, провео са играчем мање на терену. Непосредно пред последњи звиждук судије Чоловића добро је гађао Радивојевић, али Стевановић је био сигуран. Све у свему реми је најправеднији ишод ове утакмице, јер је у Лучанима виђена равноправна борба током свих 90  И нешто минута.

Бодом освојеним у Лучанима, на терену где многе екипе погнуте главе напуштају стадион, грађевинари су успешно отпочели да граде опстанак. Једна цигла у арматуру је успешно стваљена. Наредног викенда на реду је Радник, прилика за ново радовање и наставак  зидања чврсте "грађевине" на суперлигашком тлу и за наредну сезону!

Од игралишта до стадиона са Краљевом трибином...

Конструкција да се дође до свог стадиона у то време била је сложена, било је потребно:

- Да ФК РАД за своје потребе добије објекат Краљеве трибине у Црнотравској бб, коју ће реновирати, са око 6,5 хектара земље на коме ће изградити главно и помоћна игралишта, с тим да главни терен има атлетску стазу и друге елементе за атлетска такмичења, која би Град користио за повремене потребе атлетских митинга...