Војводина преокретом у завршници меча  до победе (2:1)

Потпуни преокрет у последњих 20 минута донели су Путинчанин и Лазар Арсић, који је гол одлуке постигао у првом минуту надокнаде времена.

ВОЈВОДИНА: Роцков, Лакићевић, Р. Веселиновић, Радовановић ( од 69 Месаровић ), Антић , Вукасовић, Путинчанин, Зличић ( од 46 Аврамовски ), Арсић, Калезић ( од 69 Суботић ), Михајловић.

РАД: Стевановић, Волков, Л. Веселиновић ( од 90 Каришић), Игњатијевић,Маринковић ( од 80 Ајковић), Лутовац, Вицо, Денић, Петровић, Бједов, Перендија.

Фудбалери Војводине победили су на свом терену екипу Рада са 2:1 у 30 , последњем, колу прелиминарног дела такмичења у Суперлиги Србије. Грађевинари су повели у 28. минуту голом Дарка Бједова, али је финиш меча припао Новосађанима који су преокретом стигли до нова три бода. Најпре је изједначио Путинчанин у 71 минуту, а победу лалама донео је у првом минуту надокнаде Лазар Арсић.

Несрећан пораз Рада! Грађевинари су за борбеност и залагање у тешким условима за игру заслужили, ако ништа друго, оно бар реми, мада им тај бод не би много значио што се тиче коначног поретка на табели, али би много значио на психолошком плану у наставку такмичења у плеј -  ауту.

Од самог почетка утакмице, фудбалери Војводине кренули су агресивно и показали решеност да што пре стигну до поготка који би им олакшао пут до победе, при чему су често користили шутеве са дистанце како би изненадили голмана Стевановића јер је лопта по расквашеном терену добијала на убрзању и тешко ју је било укротити. Покушавали су у првих 20 минута у неколико наврата Михајловић, Арсић, Зличић, али је сваки пут лопта одлазила поред мете или је голман Стевановић успевао да отклони опасност.

С друге стране Рад је, како је време одмицало,постепено градио своју игру и покушавао да преузме контролу на средини терена. Грађевинари су први пут припретили у 18 минуту када је Денић шутирао главом, међутим његов ударац је завршио поред стативе.Десет минута касније фудбалери Рада су стигли до предности. Денић се вешто ослободио двојице пратилаца потом је одложио лопту за Маринковића који је снажно шутирао са око 20 метара, лопта је погодила пречку, а потом је до ње дошао овосезонско појачање Бједов  спровео је  у мрежу.

У 32 минуту после корнера који је извео Маринковић, неко од одбрамбених играча Војводине је лоше интервенисао, лопта је стигла до Волкова који је успео да је у паду закачи и она је завршила тик поред стативе. Седам минута касније бележимо лепу акцију фудбалера Рада. Денић је убацио лоту на десну страну до Маринковића, овај је упутио центаршут на другу стативу, лопту је прихватио Веселиновић, уследио је још један центаршут, ал Лутовац је закаснио за делић секуде да пошаље лопту у мрежу.

Све до 42. минута Војводина није успела да створи прилику пред голом Београђана и мало је недостајало управо тада да поравна резултат. Арсић је лепо упослио Калезића који је дуго тражио простор за шут, а онда је уследио снажан ударац, али још боље је реаговао Немања Стевановић и ногама отклонио опасност.

У наставку утакмице игра се одвијала углавном на средини терена и све до 64. минута прилика није било ни пред једним голом, да би после центаршута Лакићевића, веома агилни Михајловић шутирао са неких десетак метара, али је Стевановић сјајно интервенисаои и сачувао своју мрежу У 68. минуту изблокиран је покушај Аврамовског, да би у 69. минуту у игру ушли Месаровић и Суботић.који су донели потпуни преокрет у последњих 20 минута. Тек што су крочили на терен изменили су дупли пас, потом је Суботић проследио лопту до Путинчанина, а он је прецизним и снажним ударцем, из прве, успео да погоди сами доњи десни угао немоћног голмана Стевановића и поравна резултат. После изједначења припретио је Михајловић у 73. минуту, али је Стевановић био на висини задатка. Само три минута касније одлично је шутирао Арсић са велике удаљености, међутим лопта је фијукнула тик изнад пречке. Узвратио је Ајковић у 83. минуту, али лопта је завршила поред стативе.

Када је већ извесно било да ће се утакмица завршити ремијем, уследио је ударац Лазара Арсића у првом минуту надокнаде времена са 18 метара удаљености, лопта је на путу ка голу закачила једног од дефанзиваца Рада, променила правац,преварила голмана Стевановића и завршила у мрежи.

Завршем прелиминарни део такмичења, следи плеј – оф и плеј - аут.

Суперлигашки клубови одиграли су и последње коло пре поделе бодова и почетка треће и последње фазе сезоне, у којој ће тимови играти плеј-оф (за титулу и пласман у Европу) и плеј-аут (за опстанак).

Табела плеј-аута: Радник 18, Земун 18, Младост 18, Мачва 16, ОФК Бачка 15, Јавор 13, Борац 12, Рад 11.

Из приложеног можете да видите да су релативно спокојни само Младост из Лучана, Земун и Радник, три тима са по 18 бодова. Између 12-пласиране Мачве и последњег Рада само је пет бодова разлике, па две везане победе могу да неки тим готово спасу, односно да некоме донесу велике проблеме.

Подсетимо, из лиге испадају два последњепласирана клуба, а њихова места заузеће два најбоља тима Прве лиге Србије.