Голубови стигли до победе у првом и последњем минуту

Спартак: Остојић, Стојковић, Ћаласан, Керкез, Вукчевић, Јочић (од 68 Торбица), Шимура, Чечарић, Главчић (од 46 Диенг), Ђуричин (од 90 Дунђерски), Николић.

Рад: Стевановић, Вицо, Перендија, Зе Маркос, Волков, Петровић, Денић, Лутовац, Маринковић, (од 73 Младеновић), Бирманчевић (од 67 Бједов), Веселиновић (од 78 Ајковић)

Фудбалери Спартака су на домаћем терену били бољи од Рада и славили са 2:0 головима Ђуричина у 2. и Шимуре у 92. минуту. Рано вођство голубова пореметило је грађевинаре који су циљали повољан резултат на северу Бачке, и у жељи да што пре изједначе правили су грешке, које је домаћин знао да казни.

Суботичани су одлично отворили меч и већ у другом минуту стигли до предности. После лепе комбинације Николића, Чечарића и Шимуре (Зе Маркос је накратко отклонио опасност), Ђуричин је вешто прихватио лопту у шеснастерцу гостију и пласирао је у мрежу голмана Стевановића.

Припретио је Рад преко Веселиновића, Остојић је одлично интервенисао и спречио поравнање резултата. Мало је недостајало да голубови у 10 минуту удвоструче предност, Немања Милетић упослио је Шимуру, а он лопту проследио на десну страну до Чечарића чији је шут у последњем тренутку изблокирао Зе Маркос. После првих десет минута које су грађевинари лоше одиграли касније су много тога ставили под контролу. Низали су шансе, али нису успели да да дођу до гола.

Убрзо је уследила контра грађевинара, али је Лутовац закаснио на центаршут Маринковића и пропустио лепу прилику за изједначење. Небеско – плави су наставили са атацима у жељи да поравнају резултат, међутим увек је изостајао тај завршни пас. Лутовац је у два наврата опасно угрозио гол Суботичана, али Остојић је био сигуран, није дозволио младом нападачу гостију да га изненади.

У 26. минуту Николић је проиграо Чечарића, Волков је уклизао и изблокирао ударац и лопта је завршила код голмана Стевановића. На другој страни шансу да постигне погодак и изједначи резултат пропустио је Маринковић када је закаснио да материјализује одличан центаршут Лазара Веселиновића. У завршници првог полувремена грађевинари су показали велику жељу за изједначење, имали иницијативу, међутим мрежа Спартака је остала нетакнута, тако да се на одмор отишло са минималном предношћу домаћина.

У наставку утакмице небеско – плави су први запретили. Покушао је Ђорђе Денић, али лопта је завршила изнад пречке. Узвратили су голубови у два наврата преко Ђуричина, први пут његов ударац зауставио је Стевановић, док је његов други покушај завршио поред стативе у гол – ауту. Пропуштену шансу гости су убрзо могли да казне. После центаршута Владимира Волкова, Остојић је на кратко одбио лопту, она је стигла до Перендије, уследио је ударац и у шуми играча неко је закачио лопту ногом (стекао се утисак да је у питању голман Остојић) и лопта је завршила на пречки, потом су је дефанзивци Спартака избацили ка средини терена.

Иначе друго полувреме је, углавном, протекло у егалу.

На крају меча домаћин је отклонио све дилеме око коначног ишода утакмице голом Нобору Шимуре. Чечарић је прво погодио пречку у судијској надокнади времена, а онда је Јапанац одлично прихватио одбијену лопту и затресао мрежу Рада за коначних 2:0.

Победом против грађевинара Спартак се поново прикључио зони која води у Европу јер два кола пре краја прелиминарног дела такмичења у Суперлиги Србије има бод мање од Чукаричког, три мање од нишког Радничког који држи позицију број 3. Са друге стране овај пораз небеско – плавима је је додатна главобоља и предстоји грчевита борба за опстанак.

Следи двонедељна пауза због обавеза репрезентације, у последња два кола Рад дочекује Вождовац, а пред плеј- аут гостује Војводини.

Од игралишта до стадиона са Краљевом трибином...

Конструкција да се дође до свог стадиона у то време била је сложена, било је потребно:

- Да ФК РАД за своје потребе добије објекат Краљеве трибине у Црнотравској бб, коју ће реновирати, са око 6,5 хектара земље на коме ће изградити главно и помоћна игралишта, с тим да главни терен има атлетску стазу и друге елементе за атлетска такмичења, која би Град користио за повремене потребе атлетских митинга...