Голове за црно – беле постигли су Тошић у 17, Здјелар у 70. и Тавамба у 88. минуту, а Волков у 40. (пен) за грађевинаре

Фудбалери Партизана су прекинули серију од три меча без победе,односно црно – бели су после пет месеци славили код куће пошто су у 26. колу Суперлиге на свом терену победили Рад са 3:1 (1:1). Голове за Партизан постигли су Тошић у 17, Зђелар у 70. и Тавамба у 88. минуту, а Волков у 40. (пен) за Рад. Меч је обележио искусни капитен Партизана, Саша Илић који је са маестралним додавањима и дриблинзима показао да је и у зрелим годинама мајстор фудбалске игре.

Партизан: Стојковић - Цуцин, Н.Р. Милетић, Остојић (од 46. Митровић), Н.Г. Милетић - Зђелар - Тошић (од 65. Ђерлек), Илић, Јанковић - Ожеговић (од 78. Јевтовић), Тавамба.

Рад: Стевановић - Вицо, Перендија, Зе Маркос, Волков - Денић, Петровић (од 86. Петровић) - Лутовац, Маринковић (од 77. Каришић), Бирманчевић (од 72. Ајковић) - Веселиновић

Партизан је одлично отворио утакмицу, од првог минута момци тренера Ђукића су кренули агресивно ка голу Стевановић и до 30 минута имали потпуну контролу лопте.Грађевинари су се после тога постепено ослобађали притиска и на одмор отишли са резултатским егалом. У наставку меча још један гол из прекида био је кључан за даљу судбину суперлигаша са Бањице.

Прво су припретили црно - бели у 9. минуту сјајном акцијом коју је започео Саша Илић који је упослио Јанковића, овај је додао до Тавамбе, уследио је снажан шут, али голман грађевинара је одлично реаговао, скратио угао и проследио лопту у корнер. Узвратио је Рад минут касније, на центрашут упућен од стране Волкова, Веселиновић је шутирао главом, лопта је звршила изнад пречке.

У 11 минуту Јанковић је снажно шутирао са 20 метара, али лопта је завршила ван оквира гола. Шест минута касније црно – бели стижу до предности. Голман Стевановић је лоше дегажирао лопту, прихватили су је фудбалери Партизана,лопта је зачас стигла до ивице шеснаестерца где ју је прихватио Ожеговић и када је претила опасност да центарфор црно – белих утрчи у шеснаестерац и озбиљније припрети Стевановићу, Волков је једино преостало да га заустави прекршајем ван 16 метара и тако привремено отклони опасност.Али, слободан ударац са ивице шеснаестерца је ужа специјалност Зорана Тошића, па је мајсторски матирао Стевановића који није стигао да реагује, само је покретом испратио лет лопте у мрежу.После вођства црно – бели су кренули још офанзивније. У 25 минуту бележимо још један одличан напада домаћих фудбалера, Илић је мајсторски упослио левог бека Милетића који је снажно шутирао, али није имао среће јер је лопта погодила пречку. Минут касније Ожеговић је добро прошао и ушао је у шеснаестерац, дефанзивци Рада су га зауставили, лопта је дошла до Тавамбе, који је шутирао, али му је Волков изблокирао ударац. Партизан је имао још једну лепу прилику у 29 минуту. Тавамба се лепо ослободио Перендије на гол – аут линији и додао лопту до Тошића који је снажно шутирао, лопта је ишла у даљи угао, али срећом по грађевинаре један од дефанзиваца ју је одбио и затим је отклоњена опасност. Четири минута касније штопер Милетић одлично је асистирао дугом лоптом Ожеговићу који се нашао у изгледној шанси, али је нападач црно – белих лоше шутирао и још једна прилика је пропуштена. Фудбалери Рада су се после получасовне доминације Партизана постепено ослобађали притиска и пет минута пре краја првог полувремена дошли до поравнања резултата којему је претходио прекршај Остојића над Лутовцем у казненом простору црно – белих. Волков је одлично извео најстрожу казну и погодио за 1:1, тако да се на одмор отишло са резултатским егалом.

Растрзани између лоших мисли и велике жеље да коначно покажу да нису заборавили да играју фудбал домаћи су безуспешно кружили око добро постављене одбранеод стране тренера Милинковића све до 70.минута. Тада је и “фортуна” погледала пошто је Зђелар после корнера испружио ногу таман толико да лобује Немању Стевановића и смести лопту у мрежу.

И наставак меча почео је приликама домаћих фудбалера.У 46 минуту Јанковић је лепо упослио Тошича, овај је одлично центрирао, али Ожеговић је остао „кратак“ тако да на „петерцу“ није успео лопту да захвати.Три минута касније добар ударац левог бека Партизана Милетића, завршио је тик поред леве стативе.Покушао је Саша Илић са дистанце у 53. минуту, без проблема за голмана Стевановића. Два минута касније Илић је маестрално упослио Ожеговића који је кренуо сам ка Стеевановићу, међутим Вицо је у последњем тренутку, као из земље изникао, уклизао избацио лопту и отклонио опасност. У 63 минуту дуго је трајала акција Партизана, прво је Немања Милетић оштро шутирао, потом и Саша Илић, али Стевановић је у оба случаја одлично интервенисао.

Двадесетак минута пре краја утакмице када су грађевинари очекивали да могу до бода, опет су наивно из прекида примили гол. Корнер је извео Јанковић, лопта је прескочила комплетну задњу линију Рада( невероватно) и коначно дошла до Зђелара који је испружио ногу и на његову срећу погодио за ново вођство Партизана.

Покушали су небеско – плави да до краја меча стигну до резултатског егала, али све је остало на покушају. Истина, има ли су стопостотну шансу у 82 минуту када је Ајковић остао сам на левој страни, при чему је гађао даљи угао, али Стојковић је одлично интервенисао и избацио лопту у корнер. Казнени ударац из угла извео је Каришић,Перендија је шутирао главом , али Стојковић је поново добро реаговао. Два минута пре краја на сјајну асистенцију Саше Илића Тавамба се лепо окренуо, ослободио двојице пратилаца и послао лопту у мрежу.

У недељу у 27. колу фудбалери Рада на свом терену дочекују екипу Јавора из Ивањице, једног од конкурената у борби за опстанак. Бодови од вишеструког значаја!

ФОТО ГАЛЕРИЈА

Од игралишта до стадиона са Краљевом трибином...

Конструкција да се дође до свог стадиона у то време била је сложена, било је потребно:

- Да ФК РАД за своје потребе добије објекат Краљеве трибине у Црнотравској бб, коју ће реновирати, са око 6,5 хектара земље на коме ће изградити главно и помоћна игралишта, с тим да главни терен има атлетску стазу и друге елементе за атлетска такмичења, која би Град користио за повремене потребе атлетских митинга...