Грађевинари поражени у Бачкој Паланци од ОФК Бачке са 2:1

Бачка: Јеврић, Димитријевић, Тасић, Илић, Бјелош, Швоња, Ф.Бајић ( од 86 Зврко), Додлек ( од 46 М. Бајић ), Луковић (од 59 Шарац ), Радиновић, Мићић

РАД: Стевановић, Волков, Зе Маркос, Денић, Веселиновић, Маринковић (од 62 Ајковић), Мијаиловић, Шипчић, Баиновић (од 62 Бједов), Перендија, Младеновић ( од 85. Бирманчевић ).

Фудбалери Бачке победили су Рад на свом стадиону са 2:1 у 24. колу Супер лиге. Победу домаћину донели су Филип и Милош Бајић головима у 47. и 67. минуту, док је почасни гол за Београђане постигао Дарко Бједов у 73. минуту.

Врло важна победа домаћина који је тако одмакао од зачеља табеле, док су грађевинари доживели 17 пораз ове сезоне и остали са “фењером” у руци.

Грађевинари су у најави меча са Бачком обећали да у Бачку Паланку путују са намером да се искупе за лошу партију и губитак два бода против Радника, и уместо да испуне обећање они су приказали још једно бледо издање и претрпели пораз. Након ремија против Радника на Бањици и пораза у Бачкој Паланци упаљен је аларм у Црнотравској бб. Само бод из два меча када се води грчевита борба за опстанак, и сувише је мало, тако да је ово уједно позив на општу мобилизацију свих запослених у клубу да се избегне оно најгоре, селидба у нижи ранг такмичења, што би, заиста, била трагедија, јер грађевинари по свим параметрима заслужују елиту.

Прохладно време, тежак терен за игру и важност бодова за обе екипе утицали су на квалитет фудбалске представе, тако да није било умирања у лепоти игре.

Први су припретили фудбалери Рада у деветом минуту. По левом боку пробио је Лазар Веселиновић, потом је упутио оштру лопту у петерац бачкопаланчана, голман Јеврић успева да је на кратко одбије до Денића, а млади везиста грађевинара, уместо да “заломи” свог чувара и добије простор за шут ,он се одмах одлучио на ударац, па је изблокиран од његовог пратиоца, тако да је прокоцкана лепа прилика.

У наредна два минута узвратили су фудбалери Бачке преко Мичића и Додлека, али без опасности по голмана Стевановића.

Прву организованију акцију бележимо у 21. минуту и то у интерпретацији фудбалера Бачке. Илић је започео акцију, потом је упослио Мичића који је проследио лопту на бок до Димитријевића (некадашњи фудбалер Рада), овај је упослио Филипа Бајића, уследио је центаршут, негде око “петерца”, натрчао је Луковић и закачио лопту, али је одлично реаговао Стевановић и успео да избаци лопту у корнер.

После привидне теренске иницијативе бачкопаланачких фудбалера током првих пола сата игре, грађевинари су се постепено ослобађали притиска. У 34. минуту занимљива ситуација. Лепу комбинацију Денића, Маринковића и Волкова пресекао је Радиновић и у намери да избаци лопту ка средини терена он је при томе успео да погоди Волкова од којег се лопта одбила и кренула ка Јеврићевој мрежи, међутим голман Бачке је реаговао инстиктом мачке и сачувао своју мрежу.

Два минута касније Денић је у паду закачио лопту главом, али недовољно јако и недовољно прецизно тако да је она завршила у гол - ауту. До одласка на одмор није било узбуђења пред голом Јеврића и Стевановића, углавном се играло између два шеснаестерца.

Тек што је почело друго полувреме, играо се други минут наставка, Бачка долази до предности из акције која је на све личила осим шансе за гол.

Бјелош је упослио Мићића који је са леве стране, искоса, упутио приземни центаршут, из игре је испала комплетна задња линија грађевинара, чак је једном од дефанзиваца лопта прошла између ногу, да би на крају, у својој шетњи по петерцу, лопта стигла на другу стативу до Филипа Бајића коме није било тешко да је угура у празну мрежу и донесе предност своме тиму..

У 57. минуту Луковић се одлучио на ударац са 25 метара, међутим његов “пројектил” је закачио неког од фудбалера Рада и завршио у корнеру, тик поред саме стативе.

Десет минута касније Бачка је дуплирала предност. Мичић је лепо упослио ”резервисту” Милоша Бајића, овај је “заломио” двојицу одбрамбених фудбалера Рада, створио простор за шут и сместио лопту у празну мрежу.

После убедљиве предности Бачке, грађевинари су кренули нешто агресивније ка голу Јеврића. У 70. минуту након корнера који је извео Ајковић, Волков је шутирао главом, али се Јеврић истакао сигурном интервенцијом.

Три минута касније Дарко Бједов је успео да постигне погодак и да врати неизвесност у меч. Била је то права опсада гола Јеврића. Шутирао је Бједов, Јеврић је одбио лопту до Зе Маркоса, уследио је још један ударац и још једна добра интервенција Јеврића, у игру око гола се умешао и Волков, лопта је напокон стигла до онога који је и упутио први ударац у општој канонади, па је голман Бачке коначно капитулирао.

До краја меча фудбалери Рада су покушавали да дођу до резултатског егала, али нису имали идеју за организованију акцију којом би озбиљније припретили Јеврићу, док је Бачка зналачки, уз одуговлачење иге мирно привела утакмицу крају, чак је Милош Бајић два минута пре краја меча могао да постигне и свој други погодак, али га је у томе спречио Денић.

Ова победа за Бачку значи мирнији наставак првенствене трке, док је пораз додатна главобоља за грађевинаре.

Од игралишта до стадиона са Краљевом трибином...

Конструкција да се дође до свог стадиона у то време била је сложена, било је потребно:

- Да ФК РАД за своје потребе добије објекат Краљеве трибине у Црнотравској бб, коју ће реновирати, са око 6,5 хектара земље на коме ће изградити главно и помоћна игралишта, с тим да главни терен има атлетску стазу и друге елементе за атлетска такмичења, која би Град користио за повремене потребе атлетских митинга...