Гледалаца: 1.000

Судија: Mилош Милановић.

Помоћници: Немања Петровић и Слободан Павловић

Жути картони: Ковачевић, Буснић (Рад) Сума, Садик, тренер Милошевић (Партизан)

Стрелци: 0:1 Умар Садик у 33. минуту, 1:1 Бранко Ризнић у 35. минуту, 1:2 Сејдуба Сума у 53. минуту.

РАД: Марковић, Башановић, Трифуновић, Јагодић, Петровић, Милошевић, Буснић, Шака (од 81. минута Зоговић), Стевић, Ризнић (од 72. минута Ковачевић), Илић (од 56. минута Бједов)

ПАРТИЗАН: Стојковић, С. Павловић, Натхо (од 75. минута Шћекић), Садик (oд 86. минута Ивановић), Асано, Здјелар, Сума, Остојић, Урошевић, Ф. Стевановић (од 64. минута Тошић), Лутовац

Грађевинари су пружили снажан отпор фаворизованим гостима, али су на крају црно- бели у комшијском дербију славили са 1:2. Повео је Партизан у 33. минуту голом Садика, а два минута касније Рад је преко Ризнића поравнао резултат, да би тачку на овај меч ставио Сејдуба Сума у 53. минуту.

Скоро пола сата игре протекло је у изједначеној борби, али без озбиљнијих претњи по гол Марковића и Стојковића. Прва добра и организована акција донела је погодак у 33. минуту. После идеалног центаршута Александра Лутовца у шеснаестерац Рада, Садик је са неких осам метара главом погодио даљи угао немоћног Марковића. Кратко је трајало славље црно – белих. Изједначењу је претходио одличан ударац Трифуновића и сјајна интервенција Стојковића који је крајњим напором избацио лопту у корнер. Ударац из угла извео је Милошевић u 35 .минуту, на првој стативи се нашао млађани Ризнић који је трзајем главом закачио лопту, чини се да је при том лопта последњег закачила Здјелара и завршила у мрежи Стојковића који је погледом испратио њен лет. До краја првог полувремена вођена је равноправна борба, углавном на средини терена тако да се на одмор отишло с резултатским егалом, 1:1.

У осмом минуту наставка меча Партизан је стигао до предности и што ће се касније испоставити коначног резултата и победе. Урошевић је са леве стране центрирао, а Сејдуба Сума је утрчао у казнени простор и са 14 метара шутирао, не јако, али хируршки прецизно у леви доњи угао немоћног Марковића.

У 59. минуту Стојковић се истакао када је буквално скинуо лопту с главе високом Јагодићу када је овај био у прилици да му припрети. До 70. минута није било удараца на гол, ни с једне ни са друге стране, а тада је Натхо припретио, Марковић је био сигуран. Три минута касније лепа акција Рада. После центаршута Трифуновића, Бједов је одложио лопту за Ковачевића, уследио је снажан ударац са седам метара, испречио се Остојић и изблокирао неугодан ударац, и да није било штопера Партизана, ко зна шта би се све десило.

У 77. минуту после праве опсаде гола Партизана, Буснић је шутирао, лопта је неког закачила и ишла у малу мрежу, али је Стојковић рефлексно реаговао, закачио лопту и избацио је у корнер.

Два минута касније Тошићев ударац са дистанце Марковић је лако укротио. Четири минута касније Сума и Садик су све добро урадили изузев завршног ударца. Минут касније узвратио је Петровић, Стојковић не ризикује, боксује лопту у корнер.

Притиском у завршници, кад је бацио карте на све или ништа, Рад је наговестио драму која се на жалост грађевинара није материјализовала. Кад се све подвуче – бодове је заслужено освојио Партизан, али и да је меч завршен ремијем не би било незаслужено, јер је ово била, можда и једна од најбољих партија небеско – плавих у јесењем делу првенства.