Стрелци: 0:1 Вучић у 42. минуту ( пенал ) , 1:1 Трифуновић у 62. минуту

Жути картони: Јовановић, Баиновић, Петровић ( Рад ), Мркаић, Ђаловић, Вучић ( Земун )

Рад: Марковић, Смиљанић ( од 64. мин Живковић), Волков, Касалица, Младеновић ( од 73. мин Баиновић), Трифуновић (од 88. мин Михајловић), Петровић, Јовановић, Шипчић, Стевић, Перендија

Земун: Милошевић, Младеновић ( 73. мин Видић), Кисо, Мркаић ( 64. мин Кукуличић), Ристовић, Илић, Савић, Томић, Вучић, Мијаиловић, Ђаловић

На Бањици је дошло до позитивног, уједно и најбитнијег резултата ове сезоне, јер су фудбалери Рада изборили опстанак у Супер лиги Србије, пошто су одиграли нерешено са екипом Земуна , 1:1 .

Да су грађевинари доживели прави препород у плеј – ауту доказали су и у последњем 37. колу елитног српског такмичења. Тако да је лошу јесен, и већи део пролећа успео да надомести сјајан смирај најлпшег годишњег доба. Гледао сам у животу много утакмица, али не могу да се сетим много оваквих. Памтићу ову ноћ до краја живота.

Утакмица је почела обострано опрезно, ривали као да су испитивали један другом пулс што је и нормално јер улог је био, заиста, велики. Како је време одмицало, а бројке на семафору бањичког стадиона се нису мењале,

Рад је све више атаковао ка голу гостију. Међутим, одбрана Земуна је одолела свим насртајима грађевинара.

У четвртом минуту на додавање Младеновића, Касалица је лоше захватио лопту и она је била лак плен за голмана Милошевића. Узвратио је Земун у 16 . минуту при чему је Кисо био непрецизан. Четири минута касније најлепша акција на терену, Стевић је са десне стране упутио употребљив центаршут у шеснаестерац гостију, уследио је снажан трзај главом центарфора Трифуновића и лопта је попут танета фијукнула изнад пречке.

У истом минуту Волков је центрирао, овог пута са леве стране, Трифуновић је још једном покушао, међутим слабо је захватио лопту и она је завршила у загрљају голмана Милошевића. Земун је постепено успостављао равнотежу на терену, а онда је Младеновић у 36 минуту „одапео стрелу“ , али голман Милошевић је крајњим напором избоксовао лопту.

После пола сата иге огромно невреме је захватило Бањицу, па су клизава лопта и терен знатно утицали на пас игру обе екипе и кретање. А, онда у 38. минуту спорни детаљ. Томић се у налету по клизавом терену бацио, односно налегао на колено штопера Перендије, а судија Шегрт је после двоумљења уперио прст на белу тачку. Протествовали су фудбалери Рада, али узалуд јер Шегрт није променио своју несигурну одлуку. После четвртоминутног прекида сигуран са „ креча“ био је Немања Вучић.

У наставку меча грађевинари су кренули у општу офанзиву, док се Земун искључиво определио за дефанзиву и организацију контри и полуконтри.У 54. и 55. минуту истакао се голман гостију Милошевић када је укротио ударце Јовановића из прекида и Младеновића из акције.

Офанзива се исплатила већ у 62. минуту. После филигранске акција Јовановића и Волкова лопта је завршила код искусног лисца Милоша Трифуновића, који је био немилосрдан и донео радост своме тиму. Довољно за ерупцију одушеоевљења на Бањици. Већ у следећем минуту после убацивања из корнера од стране Младеновића, Волков је закачио главом лопту и при томе погодио стативу. Грађевинари су и даље атаковали ка голу Земуна, али није било промене резултата. И реми је довољан за опстанак у елити. Славље је могло да почне