Краљ Петар Први

Без присуства публике

Судија: Минаковић Никола

Жути картони: Милутиновић, Буснић, Трнинић ( Рад ), Мрсић, Лековић, Маринковић ( Напредак )

Стрелци: Стевић у 25. минуту ( Напредак ), Јовановић, из пенала, у 42. , Новаковић у 50. и Трнинић у 63. минуту

РАД:

Марковић, Милутиновић, Ђорић, Стојсављевић, Лазаревић, Трнинић ( од 90. Тановић ), Буснић, Новаковић ( од 90. Стојановић ), Јовановић ( од 90. Газивода ),

Живковић ( од 81. Трифуновић ), Ковачевић ( од 46. Радуновић ).

НАПРЕДАК: Јорданов, Костић, Лековић, Маринковић, Маркошки, Миловановић ( од 46. Вучићевић ), Мрсић, Павићевић ( од 58. Трајковић ), Шарац ( од 13. Мркић ),

Спремо ( од 71. Живановић ), Стевић.

Из 6. покушаја Рад је успео да слави и упише прве бодове у новој сезони, савладавши на Бањици екипу Напредка резултатом 3:1. Гол за госте постигао је Стевић, док су се за Рад на листу стрелаца уписали Јовановић, Новаковић и Трнинић.

Прву шансу на мечу имали су Грађевинари. После прекршаја, из слободног ударца Живковић је центрирао, Ковачевић био највиши у скоку, али је лопта завршила поред гола. Прву своју изгледнију шансу искористио је Напредак и повео на мечу у 25. минуту. Пробили су гости по левој страни, до Мркића који је шутирао, Марковић је успео да спречи његов ударац, али је Стевић, неадашњи играч екипе са Бањице, спремно дочекао повратну лопту и ударцем главом свој тим довео у вођство. Имао је прилику Живковић, у 40. минуту, да поравна резултат, али је био непрецизан. Два минута касније, након играња руком Лековића, у свом шеснаестерцу, судија Минаковић показао је на белу тачку, са које је Јовановић био прецизан, те се на полувреме отишло са резултатом 1:1.

Након завршетка паузе, Рад изашао је мотивисан и спреман да сва три бода остану на Бањици. Већ у 50. минуту Лазаревић је пробио по страни, заједно са Јовановићем проиграо одбрану гостију, и упослио на оквиру казненог простора Новаковића, који је прецизно шутирао, довео Грађевинаре у предност, али и постигао свој први гол на

сениорској фудбалској сцени. Наставио је Рад да прети, шансе су имали Јовановић, Радуновић и Живковић, на жалост навијача неискоришћене. У 63. минуту ударац из угла извео је Живковић, Ђорићев ударац главом успео је да изблокира један од играча гостију, али се Трнинић нашао на правом месту и Јорданов је по трећи пут био приморан да лопту вади из мреже. У 80. минуту, након поновне грешке одбране Напредка, са једанаест метара пропустио је шансу Живковић да повећа резултат и упише свој први гол у плаво-белом дресу. Последњи минути, као и цело друго полувреме, протекли су у контроли Грађевинара, али без изгледнијих шанси, те се испоставило да је Трнинић ставио тачку на овај дуел.

На репрезентативну паузу играчи Рада иду са три бода на табели и надају се да је ово само почетак победичког низа. Следећи меч који следи је против Партизана.