Рад-Раднички: 1-2 (0-0)

Стадион: Краљ Петар Први

Гледалаца: 600

Судија: Зоран Широки

Стрелци: 1:0 Бједов у 46. минуту (Рад), 1:1 Јирка у 58. минуту, 1:2 Хаскић у 80. минуту (Радмички)

Жути картони: Милошевић (Рад), Пантелић (Раднички)

РАД: Марковић, Николић, Перендија (од 71. минута Јагодић), Касалица (од 67. минута Трифуновић), Петровић, Милошевић, Буснић,Живковић, Ризнић (од 81. минута Смиљанић), Бједов, Илић

РАДНИЧКИ: Петровић, Ђорђевић, Остојић, Тодоровски, Ђорђевић, Хаскић (од 86. минута Кнежевић), Гхариб, Нома (од 78. минута Мелег), Михајловић (од 90.минута Стевановић), Јирка, Пантелић

У 13. колу Линглонг Тире Суперлиге Србије, фудбалери Радничког су после преокрета савладали Рад на Бањици са 1:2. Погодак за грађевинаре постигао је Бједов у 46. минуту, док су голове за Нишлије постигли Јирка у 58. минуту и Хаскић у 80. минуту.

Рад је први припретио у 5. минуту, после продора Петровића лопта је стигла до Касалице који се дриблингом ослободио свог чувара, али је у завршници био за мало непрецизан. Осам минута касније, Илић је упутио употребљив центаршут на другу стативу, лопте се домогао Касалица и главом је спустио до Живковића који се није најбоље снашао у петерцу Нишлија. Раднички је узвратио у 23. минуту када је Хаскић шутирао са 20 метара, Марковић је неспретно реаговао, одбио лопту, натрчао је Риота, при чему је упутио недовољно прецизан ударац.

У 29. минуту Марковић се искупио за претходну интервенцију, када се после дубинске лопте Ђорђевића нашао очи у очи са центарфором Михајловићем и изашао као победник. Грешка капитена Милошевића у 32. минуту могла је да скупо кошта грађевинаре. Лопта је стигла до Јирке који ју је лепо умирио, потом заобишао двојицу одбрамбених играча Рада, потом се нашао очи у очи са голманом Марковићем, али је голман грађевинара и овог пута изашао као победник и потврдио због чега се налази на списку Младе репрезентације Србије. Десет минута пре одласка на одмор истакао се и голман Нишлија када је крајњим напором зауставио пројектил Касалице испаљен са неких 20 – так метара, тако да су мреже мировале након првих 45. минута.

Тек што је почело друго полувреме, ерупција одушевљења на стадиону Краљ Петар Први. Буснић је сјајно упослио Бједова, а искусни лисац је рутински спровео лопту у мрежу, на велику радост грађевинара, 1:0.

Кратко је трајало славље небеско – плавих. У току је био 58. минут утакмице, и „Мераклије“ су стиле до поравнања резултата. Хаскић је упослио Јирку, овај је лепо обрадио лопту, потом се одлучио на ударац и при томе погодио доњи леви угао овог пута, заиста, немоћног голмана Марковића. Семафор је показивао да се игра 65.

минут, Пантелић је из слободног ударца убацио лопту у шеснаестерац грађевинара, Риота је успео да закачи лопту, али Марковић је био сигуран и није се дао изненадити. Десет минута пре краја утакмице Раднички стиже до предности. Јирка је искористио грешку одбране Рада и несебично упослио Хаскића, а искусни снајпериста Нишлија је рутински спровео лопту у мрежу, што ће се испоставити за коначних, 1:2. Три минута пре краја утакмице на одличан центаршут Смиљанића лоше је одреаговао Бједов, тако да је и последња шанса прокоцкана