РАД – НЕФТЕХИМИК: 1 – 3

Фудбалери Рада данас су одиграли свој други контролни меч у Анталији, а ривал је била руска екипа Нефтехимик, која је на овом сусрету славила резултатом 1:3.

Гол за наш тим постигао је Ковачевић у 14. минуту.

Рад је на терен изашао у следећем саставу: На голу је био Мићановић, а у пољу: Башановић, Стојановић, Тановић, Трнинић, Стјепановић, Шака, Ризнић, Живковић, В. Трифуновић, Ковачевић.

Играли су још: Лековић, Петровић, Перендија, Танасијевић, Милошевић, Буснић, Илић, Касалица, Јовановић, М. Трифуновић, Добријевић, Парађина и Зоговић.

За првих пола сата утакмице виђена су сва четири гола на овом сусрету. Руски друголигаш повео је већ у 8. минуту утакмице, акција је кренула по десном боку, након центаршута Канаев остaje сам у петрцу, одлично интервенише Мићановић, лопта се нажалост одбија до Петровa који постиже погодак.

Четири минута касније повисили су фудбалери Нефтехимика на 2:0. Након ударца из угла у скоку је био највиши Уридир који је лако савладао одбрану грађевинара.

Играо се 14. минут када је Стјепановић са ивице шеснаестерца погодио пречку, лопта је потом дошла до Трнинића у гужви лопта се одбила и стигла до Ковачевића који је постигао гол за 1:2.

Лопту је голман Нефтхемика упутио на леву страну, снажним ударцем главом је бек руског тима послао лопту у напад до Васиева који је надмудривши двојицу одбрамбених играча Рада упутио центаршут по земљи, а гол за коначних 1:3 постиже Кленкин.

У 34. минуту Стјепановић се ослободио противничког играча, снажно је шутирао по земљи, али је Семенов уклизао у последњем тренутку и лопта је завршила иза попречне линије.

Ковачевићу је недостајала срећа да у 57. минуту постигне свој други погодак нa утакмици пошто је лопта након његовог ударца главом завршила неколико центиметара поред леве стативе голмана Голубева.

Од 60. минута Рад је све офанзивнији, готово да се све време игра на половини противника.

У 81. минуту поново је голман Голубев био на висини задатка. Касалица је упослио Парађину, а његов шут зауставио је управо голман руског тима.

Стварали су грађевинари добре прилике посебно од половине другог полувремена, а оно што посебно радује је добра игра Мићовићевих изабраника.