ПРОЛЕТЕР – РАД: 5-0

Стадион: Карађорђе

Играно без присуства гледалаца

Судија: Николић Бојан

Стрелци: 1:0 Радиновић у 27. минута са пенала, 2:0 Миросављев у 51. минуту, 3:0 Бабић у 53. минуту, 4:0 Јоковић у 66. минуту, 5:0 Рушевић у 90. минуту

Жути картони:Танасин, Пејић (Пролетер), Танасијевић (Рад)

ПРОЛЕТЕР: Петрић, Митровић, Пејић (од 77. минута), Караклајић (од 60. минута Смиљанић),

Миросављев (од 68. минута Рушевић), Марјановић, Јоковић, Радиновић (од 77. минута Стјепановић), Андрејевић, Танасин, Бабић

РАД: Марковић, Перендија, Касалица, М. Трифуновић, Петровић, Танасијевић (од 52. минута Лазаревић), Милошевић (од 73. минута Стјепановић), Буснић, Илић (од 63. минута В.Трифуновић), Трнинић, Калуђеровић

У оквиру 26. кола Линглонг Суперлиге Србије, фудбалери Пролетера су убедљиво савладали екипу Рада са 5:0. Голове за домаћи тим постигли су Радиновић у 27. са пенала, Миросављев у 51, Бабић у 53, Јоковић у 66. и Рушевић у 90. минуту.

Обострано неповезана и растрзана игра обележила је прво полувреме меча на Карађорђу. Све се сводило на „бунарење“ лопте, прескакала се средина терена слањем дугих лопти пред гол противника, изостала је пас игра и нека смисленија акција.

Први је припретио Пролетер преко Караклајића у 7. минуту, али његов млак ударац је завршио у рукама голмана Марковића. Шест минута касније узвратио је Трифуновић, међутим лопта је завршила изнад пречке… Ипак, растрзану и неповезану игру домаћин је крунисао вођством у 27. минуту. Танасијевић је у намери да избаци лопту из свог шеснаестерца, наводно ју је закачио руком, судија Николић је уперио прст на белу тачку. Протестовали су фудбалрери Рада, али одлука није промењена. Сигуран са „креча“ био је Радиновић. У ритму у ком је и почела утакмица у таквом се и завршило првих 45. минута, мада су Караклајић у 33. и Миросављев у 45. минуту могли бити прецизнији.

Невероватан пад игре грађевинара у наставку меча домаћин је искористио у 51. минуту када је Миросављев на асистенцију Караклајића дуплирао предност свог тима. Само два минута касније, Бабић је искористио успаваност комплетне одбране Рада из близине и натерао Марковића да вади лопту по трећи пут из мреже. Неколико минута касније Перендија је избацио лопту из празне мреже. Покушавали су грађевинари да макар ублаже пораз, а онда су дозволили усамљеном Јоковићу да резентним ударцем затресе мрежу голмана Марковића, за 4:0. Тачку на овај меч из соло акције постигао је „резервиста“ Рушевић у последњем минуту игре – 5:0.