Вождовац- Рад 1-2(0-0)

Стадион: ФК Вождовац

Гледалаца: 200

Судија: Гајдобрански Немања

Стрелци: 0:1 Касалица у 47. минуту (Рад), 1:1 Ласицкас у 56. минуту, 2:1 Нишић у 65. минуту (Вождовац)

Жути картони: Ласицкас, Николић (Вождовац)

ВОЖДОВАЦ: Илић, Цветковић, Машовић, Стојчев (од 31. минута Красић), Нишић, Ласицкас,

Станисављевић ( од 88. минута Пуртић), Девић (од 59. минута Гјоргјиевски), Микић, Николић, Хајдин

РАД: Марковић, Николић, Перендија, Касалица, Стјепановић (од 78. минута Стојановић), Петровић, Милошевић, Буснић, В. Трифуновић (од 68. минута Живковић), Бједов, Илић (од 68. минута Смиљанић)

У утакмици 14. кола Линглонг Тире Суперлиге Србије, екипа Вождовца је у малом градском дербију савладала Рад резултатом 2:1. Голове за „Змајеве“ постигли су Ласицкас у 56. минуту и Нишић у 65. минуту, док је погодак за грађевинаре постигао Касалица у 47. минуту. Чак ни вођство није помогло грађевинарима на „крову“, Вождовац је за десет минута окренуо резултат и славио у малом градском дербију.

После почетног опипавања пулса противника, фудбалери Вождовца су у 12. минуту први припретили. После центаршута Стојчева, Машовић је био највиши у скоку, закачио лопту главом, али је његов ударац завршио изнад пречке. Узвратио је Рад шест минута касније, В. Трифуновић је опробао ударац са 25 метара, али недовољно да озбиљније угрози Илића. После 25 минута затишја, Красић је центрирао са десне стране, Цветковића је лопта изненадила, па је завршила у загрљају голмана Марковића. Ипак, прву праву прилику имао је Рад у смирај првог полувремена (45. минут), када је Перендија после корнера закачио лопту главом, голман Илић је крајњим напором избацио лопту у корнер. После новог ударца из угла, Буснић је био највиши у скоку, али је Илић и овог пута био на правом месту тако да се на одмор отишло са најнепопуларнијим резултатом, 0:0.

Тек што је почело друго полувреме уследила је радост у табору грађевинара. Касалица је изнудио слободан ударац искоса са леве стране на око 25 метара од гола Вождовца. Милошевић је убацио оштру лопту у петерац, све је то пратио Касалица и трзајем главе спровео лопту у мрежу. Немоћан је био голман Илић, 1-0.

Кратко је трајала радост небеско – плавих, „Змајеви“ су стигли до изједначења у 56. минуту. Ласицкас је упутио ударац са ивице шеснаестерца, лопта је на путу ка голу грађевинара погодила у ногу штопера Николића, променила правац и завршила иза леђа голмана Марковић, 1:1.

Девет минута касније, Вождовац стиже до предности, што ће се касније испоставити коначним резултатом. Након лепе акције, дупли пас су разменили Гјоргјевски и Нишић, овај други је изашао сам пред голмана Марковића, шутиирао у његов ближи угао и погодио циљ, 2:1.

Играо се 72 минут утакмице, голман Илић је излетео у празно, мрежа је остала небрањена, Смиљанић је циљао главом, лопта је стигла до Бједова који је погодио мрежу, али судија овог меча је показао да је центарфор грађевинара био у недозвољеној позицији. До краја меча није било већих узбуђења пред голом Илића и Марковића.

А 78. минут остаће дубоко у сећању млађаном Петру Стојановићу, играчу из омладинског погона, који је против Вождовца уписао први дебитантски наступ за први тим грађевинара!!!