ПОРАЗ У ПОСЛЕДЊЕМ МИНУТУ

Рад – Навбахор: 1-2

Грађевинари упркос доброј игри нису успели да забележе победу у трећој контролној утакмици. У последњем минуту утакмице узбекистанска екипа стигла је до победе голом из једанаестерца.

Рад: Марковић, Парађина, Петровић, Перендија, Танасијевић, Милошевић, Буснић, Илић, Касалица, Јовановић, М.Трифуновић

Играли су још: Мићановић, Стојановић, Башановић, Добријевић, Трнинић, Ризнић, Шака, Стјепановић, В.Трифуновић, Живковић и Калуђеровић

Фудбалери Рада одиграли су своју трећу утакмицу на припремама у Анталији. Противник је био узбекистански ФК Навбахор који је у овом сусрету славио резултатом 2:1.

Сусрет је почео након десетоминутног закашњења, а разлог томе је (не) озбиљнот узбекистанске екипе. Чак је виђена ситуација каква се ретко виђа на утакмицама међународног карактера. Наиме представници Навбахора за утакмицу су пријавили да наступају у црним дресовима, представницима Рада је речено да понесу скроз белу опрему, а на изненађење многих њихови фудбалери су на терен истрчали у светло-плаво-белој гарнитури. Одбијали су да узму маркере како то ред и налаже јер пропуст је био њихов. Сусрет је почео, а по сунцу једва се уочавала разлика међу екипама. Чак су и играчи били збуњени, а онда је шеф Мићовић на половини првог полувремена тражио од судије да прекине утакмицу и својој екипи рекао да обуку маркере. На полувремену економ нашег клуба отишао је 6 км од терена до хотела како би донео резервну тегет гарнитуру у којој је Рад наставио овај меч.

Сусрет је протекао у већинској доминацији Рада, док је противник своје шансе градио из фазе контранапада. Комбиновали су често Милошевић, Илић, Трифуновић и Јовановић али голман Навбахора успевао је да сачува своју мрежу. Добар центаршут упутио је Илић са леве стране већ у 6. минуту, али је одбрана противника на време интервенисала. Илић је шутирао 5 минута касније после продора Јовановића, али је голман Навбахора одлично интервенисао и избацио лопту у корнер.

Нападали су наши играчи, лопта је кружила, полако су противника притисли на своју половину. Међутим изненађење је уследило у 20. минуту када је из брзог контранапада после продора по десном боку фантастичног Тургунбенова шутирао играч са бројем 70. Раздаљина је била неких 22м, лопта је завршила под пречком у голу, а Марковић је био немоћан. Учестали број прекршаја био је са обе стране, па је пољски судија често прекидао игру.

На почетку другог полувремена први су припретили фудбалери Навбахора, лепо је прошао играч са бројем 91, снажно шутирао тик поред леве стативе.

У 53. минуту Вељко Трифуновић неспретно је шутирао, прилику за изједначење пропустио је Илић, а његов шут завршио је преко гола.

Слична ситуација виђена је пар минута касније када је Јовановић оставио лопту за Милошевића али је и његов шут завршио преко гола.

Текао је 62. минут када је најбољу прилику за изједначење пропустио поново Вељко Трифуновић. Одузео је лопту 30 метара од гола противника, кренуо сам, али његов ударац успешно је зауставио голман Навбахара који је и у овој ситуацији био на висини задатка.

У 75. минуту Живковић је сјајно упослио Вељка Трифуновића који је након пар дуела оборен у 16 метара. Досуђен је једанаестерац, а сигуран са беле тачке био је Калуђеровић. Пет минута пред крај сусрета Ризнић је феноменално издржао три јака дуела, остао на ногама, додао лопту на страну али је Калуђеровић шутирао право у голмана који се нашао на ближој стативи.

И када су већ сви мислили да ће сусрет бити завршен нерешеним резултатом Стојановић је неопрезним стартом спречио напад противника у шеснаестерцу, а судија је досудио још један казнени ударац. Играч Навбахора са бројем 7 на леђима савладао је голмана Мићановића за коначних Рад – Навбахор 1:2. Пред последњи судијски звиждук Шака је покушао снажним шутем да поравна резултат, али је нажалост лопта завршила ван оквира гола.