Партизан – Рад 3:0(1:0)

Стадио ФК “Партизан

Гледалаца: 4000

Судија: Милош Ђорђић

Стрелци: 1:0 Ожеговић у 26. минуту, 2:0 Стевановић у 65. минуту, 3:0 Стевановић у 89. минуту

Жути картони: Вујачић, Садик (Партизан), Смиљанић, Стјепановић, Марковић, Николић (Рад)

Партизан: Стојковић, Пешукић, Павловић, Вујачић, Здјелар, Шћекић, Сума (од 68. минута Павловић), Брежанчић, Ожеговић ( од 81. минута Садик), Стевановић, Лутовац (од 63. минута Лакчевић)

Рад: Марковић, Николић, Касалица, Башановић, Тричковић (од 69. минута Живковић), М. Трифуновић, Јагодић, Стјепановић, Шака (од 77. минута Буснић), Ризнић (од 66. минута Коваленко), Смиљанић

Фудбалери Партизана савладали су Рад у малом градском дербију 5. кола Линглонг Тире Суперлиге Србије, одиграном у Хумској са 3:0. Голове за црно – беле постигли су Ожеговић у 26. минуту и Стевановић у 65. и 89. минуту.

Црно – бели су од првог минута загосподарили травнатим тепихом у Хумској, да би након четврт сата игре –

не баш квалитетне, успели да сломе отпор грађевинара. У првом озбиљнијем нападу Лутовац је са десне стране убацио лопту у шеснаестерац Рада, голман Марковић је кренуо па стао, несигуран је био и Николић, а њихову грешку искористио је Ожеговић и главом погодио циљ и тако довео свој тим у вођство.

Дванаест минута касније, Лутовац је још једном лепо убацио лопту на „петерац“ грађевинара, и невероватно шта је усамљени Ожеговић промашио, чист зицер. Осим борбености и постигнутог гола мало је тога што би требало да се нађе у новинарској бележници.

Ни у другом периоду се ситуација на терену није мењала. Рад се бранио и нешто покушавао организацијом јалових контри, и све је завршено на покушају, док се Партизан разигравао. У 48. минуту погрешио је голман Марковић (задржаво лопту дуже од дозвољеног – досуђен индиректан ударац са 15 метара), али се потом искупио када је зауставио неугодан ударац Здjелара. Три минута касније Марковић је успео да неутралише покушај Шћекића. У 54. минуту „ пројектил“ Стевановића прохујао је тик поред гола. Четири минута касније на убацивање Пешукића, Лутовац није најбоље закачио лопту.

Два нова покушаја Ожеговића, после центаршута Суме и Брежанчића, завршили су, први на пречки, други у рукама голмана Марковића. Теренску иницијативу црно – бели су крунисали у 65. минуту мајсторијом Филипа Стевановића који је „промешао“ одбрану Рада, а потом маестрално нациљао и убацио лопту у мрежу Марковића. Да израста у врхунског мајстора игре показао је 16 – годишњи Стевановић у 89. минуту када је постигао коначан резултат, 3:0.