Рад – Омладинац (Нови Бановци) 3:2 (1:2)

Гледалаца: 50

Судија: Срђан Јовановић (Београд)

Жути картони: Д. Живковић, Стјепановић, Тановић ( Рад), Гајић и Шашић (Омладинац)

Црвени картон: Гајић (Омладинац)

Стрелци: 0:1 Мојсиловић у 15. минуту, 0:2 Стевановић у 30.минуту, 1:2 Јовановић у 33.минуту (пенал) и 47.минуту, 3:2 Ђорић у 74 минуту.

Рад: Марковић (од 46.минута Живковић), Николић, Јовановић, Младеновић (од 64.минуту Илић), Башановић,

М.Трифуновић, Јагодић, Стевић, Живковић (од 46.минута Стјепановић), Петровић, Касалица.

Играли су још: Тановић, Тричковић, Буснић, В.Трифуновић, Ђорић, Ризнић, Илић, Атељевић

Омладинац: Јагодић, Гајић, Савић, Ђушић, Стевановић , Гарић, Раденковић, Ранђић, Мојсиловић, Лежајић, Лабовић

Играли су још: Трифуновић, Костић, Иветић, Шашић, Делић, Илић, Берић, Медић, Живковић, Божиновић, Хаска

Првенствену паузу, због учешћа Чукаричког у квалификацијама за Лигу Европе, фудбалери Рада су искористили да у пријатељском мечу одмере снаге са српсколигашем из Нових Бановаца, екипом Омладинца где су на свом стадиону, после преокрета, славили са 3:2. Голове за грађевинаре постигли су Јовановић у 33.минуту из пенала и у 47.минуту и Ђорић у 74.минуту, док су поготке за госте постигли Мојсиловић у 15.минуту и Стевановић у 30.минуту.

Момци из Нових Бановаца, које са клупе предводи некадашњи играч и тренер Рада Драган Стевановић одлично су одглумили „Брђане“, пружили снажан отпор грађевинарима, чак у првих пола сата игре имали предност од два гола, да би на крају поклекли и претрпели подношљив пораз од 3:2, с обзиром да је иза њих 20 дана припрема.

У првих четврт сата игре Рад је имао лагану теренску иницијативу, рекло би се јалову и безидејну, а Омладинац је прву озбиљнију прилику претворио у вођство. Лежајић је са леве стране убацио лопту на другу стативу, одбрана грађевинара је за тренутак застала, Мојсиловић је то све пратио, прихватио лопту и послао је на место где се спајају пречка и статива.

Минут касније узвратио је Милош Трифуновић после центаршута од стране Касалице, али је лопта прохујала тик изнад пречке.

На истеку пола сата игре гости су дуплирали предност. Одлично су комбиновали и материјализовали контру Мојсиловић и Стевановић, да би се овај последњи, иначе дечко који је прошао омладинску школу Рада, обрео сам испред голмана Марковића и протурио му лопту између ногу и погодио циљ.

Безидејном игром и не превеликим залагањем фудбалери Рада су ипак успели да у 33.минуту смање предност српсколигаша из Нових Бановаца. Касалица је био у продору, непрописно је стартовао Гајић и судија Јовановић је показао на белу тачку, при чему је дефанзивац Омладинца зарадио жути картон. Сигуран са „креча „ био је Јовановић.

До краја првог полувремена није било изразитих прилика па се на одмор отишло са предношћу екипе из Нових Бановаца (1:2).

Тек што је почело друго полувреме, играо се 47.минут, Рад стиже до изједначења преко сјајног Јовановића, који је искористио једину грешку Ђушића, до тада најдоминантнијег играча у одбрани гостију, и лопту шаље у мрежу. Тренери обе екипе су постепено уводили „резервисте“ у игру, а момци из другог плана тренера Богдана Корака су показали много више жеље, воље, трчања и борбености и на крају то материјализовали победничким поготком у 74.минуту, када је на ударац изведен из угла од стране Стјепановића, одлично одреаговао млади штопер грађевинара Ђорић и донео свом тиму победу. На крају треба споменути да је 15 минута пре краја меча играч гостију Грујић добио други жути картон , што је аутоматски значио одлазак на туширање пре времена, али је домаћин дозволио право замене за искљученог играча.

Не би било лоше да овакав резултат буде против „Брђана“, а да би се до истог стигло потребно је много више залагања…