Спартак-Рад 2:1(0-1)

Градски стадион у Суботици

Гледалаца: 500

Судија: Зоран Широки (Смедерево)

Стрелци: 0:1 М. Трифуновић у 45. минуту (+3) из пенала, 1:1 Обрадовић у 66. минуту, 2:1 Видаковић у 81.минуту

Жути картони: Оташевић (Спартак), Живковић (Рад)

Спартак: Остојић, Јочић, Текијашки, Милошевић, Денковић (од 78. минута Срећковић), Дунђерски, Обрадовић, Туфегџић (од 46. минута Шормаз) , Маричић (од 45. минута Видаковић) , Оташевић, Младеновић

Рад: Марковић, Јовановић, Касалица ( од 71. минута Живковић), Младеновић (од 87. минута Илић), Башановић,

М. Трифуновић (од 63. минута В.Трифуновић), Јагодић, Петровић, Шипчић, Стевић, Смиљанић

На отварању нове сезоне Линглонг Суперлиги Србије у Суботици, фудбалери Спартака су савладали екипу Рада са 2:1. Голове за домаћина постигли су Обрадовић у 66. и Видаковић у 80. минуту, док је почасни погодак за грађевинаре постигао Милош Трифуновић у 45+3 минуту из пенала. Рад је од готовог направио вересију. Имао је већим делом меча игру и посед лопте, имао и резултат, да би се на крају повукао у одбрану и доживео пораз од никад до сада чини се лошијег издања Суботичана.

Игра у првом полувремену није одушевила око 500 присутних гледалаца, а томе је сигурно допринела и несносна врућина и спарина, тако да се играло обострано опрезно са доста грешака у пасу на обе стране.

Ипак, грађевинари су имали лагану теренску иницијативу, већи посед лопте и то нису успели да материјализују све до самог смираја првог полувремена. Упркос „мршавих“ 45 минута виђене су две полуприлике, два најпромашаја и један погодак. У 10. минуту Денковић није успео да искористи грешку голмана Марковића, да би исти играч десет минута касније показао да постоје ситуације у фудбалу када је гол теже промашити него погодити. Уместо да пошаље лопту у мрежу са два метра удаљености од Марковића, он је промашио празан гол.

И Касалица је могао у 12 минуту да боље одреагује, јер се од њега очекују голови, а био је у прилици да озбиљно угрози голмана Остојића. Оно што је урадио Денковић у 20. минуту реванширао му се на другој страни Милош Трифуновић који је из близине промашио празан гол. Ипак, Рад стиже до предности у трећем минуту судијске надокнаде. Смиљанић је пробио по десној страни, упутио центаршут у шеснаестерац Спартака, неопрезно је одреаговао Милошевић, па је руком закачио лопту, а Широки је без двоумљења показао на белу тачку.

Милош Трифуновић је лопту наместио на 11 метара и подсетио на Чеха Паненку. Шут за вођство и вечност извео је спектакуларно. Залетео се, голман се бацио у страну, а он је лагано поткопао лопту, затресао противничку мрежу и довео свој тим у вођство.

У наставку утакмице температура је осетно „пала“, живнула је игра, пре свега игра „голубова“, док се Рад неочекивано повукао чувајући стечену предност, што му се нажалост није исплатило. То су Суботичани искористили и у 66. минуту стигли до поравнања резултата. „Резервиста“ Шормаз је несебично упослио Обрадовића, а овај је рутински спровео лопту у мрежу поред успаване одбране грађевинара. Три минута касније Смиљанић је уздрмао пречку. Девет минута пре краја утакмице на убацивање из угла, Срећковић и Видаковић су још једном изиграли успавану одбрану гостију, да би овај последњи проследио лопту у мрежу. Грађевинари су покушали, бар до егала, али Спартак се организовано чувао.