Рад: Марковић, Стевић, Ђорић, Шипчић, Башановић, Буснић, Јовановић, Живковић, Смиљанић, Касалица,

М. Трифуновић

Играли су још: Мићановић, Тановић, Николић, Јагодић, Тричковић, Ризнић, Парађина, Младеновић,

В. Трифуновић, Илић, Веселиновић

Јавор: Лазовић, Ђерић, Јосовић, Анђелковић, Амановић, Пишчевић, Кувељић, Долмагић, Петровић, Мркаић, Марковић ( Крнић 43. минут )

Играли су још: Јеврић, Богдановић, Бачанин, Јозепх, Давид, Маричић, Златковић, Цуцкић, Луковић, Вили, Јовановић

Шести дан боравка на Златибору фудбалери Рада су одиграли први од четири планирана контролна меча.

У дуелу са Јавором из Ивањице грађевинари су голом Касалице у 23.минуту славили са минималним резултатом ( 1:0 ).

Била је то добра фудбалска представа у овом периоду припрема. Играло се чврсто и борбено, углавном између два шеснаестерца, са неколико изгледних прилика и једним постигнутим голом.

Први је припретио Јавор у 10. минуту преко некадашњег фудбалера Рада, Милоша Марковића, али се његов презимењак на голу грађевинара није дао изненадити. После тога настало је мало затишје све до 23. минута када су небеско – плави стигли до предности.

Грешку одбране Јавора искористио је Касалица и резентним ударцем са 18. метара матирао немоћног Лазовића. Само три минута касније Рад је могао да дуплира предност. После праве опсаде гола Јавора, Трифуновић је снажно шутирао и уздрмао стативу.

До краја првог полувремена није било већих узбуђења пред голом Марковића и Лазовића, тако да се на одмор отишло са минималном предношћу грађевинара.

Наставак утакмице протекао је у борбеној игри оба ривала, углавном се играло између два шеснаестерца.

Од 60. минута тренери обе екипе увели су друге поставе. Из тог периода игре издвајамо ударац Вање илића у 65. минуту, али је лопта фијукнула поред саме стативе. Пет минута касније Младеновић је све лепо урадио, међутим изостао је завршни ударац када је био у прилици да озбиљније угрози голмана Јавора. Могао је и Дејан Парађина у 77. минуту да дуплира предност Рада, али је све завршено на покушају. Грађевинари су мирно привели утакмицу крају и заслужено славили у првом наступу на Златибору.

Момке Богдана Корака већ сутра чека нови изазов, а мегдан ће поделити са екипом лучанске Младости.

Утакмица је на програму од 18:15 часова, а одиграће се на популарном “Тријагоналу”.