Стрелци: 1:0 Керкез у 66.мин

Жути картони: Ђорђевић, Ђенић, Текијашки , Керкез, Торбица, Милошевић , Остојић ( Спартак), Стевић, Перендија (Рад)

Спартак: Остојић, Керкез, Текијашки, Ђенић, Милошевић, Ђорђевић ( од 60.мин Торбица) , Главчић, Денковић ( од 90. мин Дунђерски), Обрадовић, Туфегџић ( од 86.мин Радовановић), Оташевић

Рад: Живковић, Смиљанић ( од 59. мин Михајловић) , Тановић, Тричковић, Петровић, Веселиновић ( од 72. мин Илић) , Јовановић, Стевић, Балабановић ( од 77.мин М. Трифуновић), Баиновић, Перендија

Прво полувреме је у потпуности припало фудбалерима Рада и остаје жал што доминацију на терену нису материјализовали, бар једним поготком.

Грађевинари су припретили , већ на истеку првог минута утакмице и најавили општу опсаду гола Спартака. Врхунску дубинску лопту послао је Филип Баиновић на десни бок за Душана Стевића који је измакао пажњи дефанзиваца Спартака, а потом шутирао и лопта је завршила тик поред десне стативе голмана Остојића. Седам минута касније на убацивање Баиновића из слободног удараца са 18 метара огласили су се фудбалери Рада тражећи од судије да покаже на белу тачку, јер је наводно неко од играча Спартака играо руком у свом шеснаестерцу, међутим Илић је одмахнуо руком и показао да се игра настави.

После уводне теренске иницијативе грађевинари су наставили са доминацијом и у 24. минуту у два наврата опасно припретили. На убацивања Стевића и Веселиновића, Горан Смиљанић је остао “кратак“ у шеснаестерцу Спартака. Минут касније најзрелија прилика за грађевинаре да стигну до предности. Тричковић је извео слободан ударац са десне стране , на петерцу домаћина највиши у скоку био је капитен Јовановић који је снажно закачио лопту главом, међутим голман Остојић је маестрално интервенисао и спасио сигуран погодак.

У 29. минуту контру је повукао Веселиновић потом је пребацио лопту на десну страну до Петровића, уследио је снажан ударац, лопта је завршила поред стативе. Слично се догодило у 35. минуту, с тим што је Стевић био у улози асистента. До одласка на паузу није било већих узбуђења, тако да су мреже остале нетакнуте.

Прву прилику на утакмици да озбиљније угрозе голмана Живковића имали су „плави голубови“ у 47. минуту када је ,после праве опсаде гола „грађевинара“, Немања Обрадовић топовски шутирао са ивице шеснаестерца, лопта је фијукнула изнад пречке.

Утакмица је потом ушла у нешто мирнији ритам , па је нова прилика виђена тек у 66. минуту када су играчи Спартака, из другог покушаја, стигли до предности. Слободан ударац са леве стране извео је Главчић, лопта је стигла на другу стативу где је стајао усамљени Керкез коме није било тешко да матира Живковића.

После шока узвратили су грађевинари из контре у 71. минуту и просто је невероватно шта је промашио Михајловић на асистенцију Душана Стевића . Исти играч је имао изгледну прилику у 77. минуту , али није најбоље одреаговао на асистенцију Филипа Баиновића. Узвратио је Торбица пет минута касније, међутим његов снажан ударац укротио је Кнежевић. Потом је утакмица ушла у нервозну завршницу. Рад је покушавао да дође до егала и преокрене меч, а Спартак да сачува стечену минималну предност. Последњу прилику у надокнади судијског времена да поравна резултат имао је Тановић, али је његов ударац маестрално зауставио голман Остојић. Све до до 66. минута , пада концентарције и несрећно примљеног гола грађевинари су тактички мудро и дисциплиновано и организовано одиграли, и ако ништа онда су бар заслужили реми.На крају се испоставило да ни победа Спартаку ништа не значи и да нема ништа од плеј – офа, јер је Војводина славила против Партизана са 3:2 а поразима Динама и Земуна , Рад је и даље остао на 14 позицији.