Рад – Војводина: 1-2

Стадион: Краљ Петар Први

Гледалаца: 500

Судија: Живковић Александар

Стрелци: 1:0 Перендија у 21. минуту из пенала, 1:1 Топић у 28. минуту, 1:2 Стојковић у 45+4. минуту

Жути картони: Буснић, Трнинић, Петровић (Рад), Гемовић, Топић (Војводина)

РАД: Марковић, Перендија, Касалица, Стјепановић (од 54. минута Живковић), Петровић, Милошевић, Буснић, Шака (од 75. минута М. Триуновић), Бједов (од 36. минута В. Трифуновић), Илић, Трнинић

ВОЈВОДИНА: Роцков, Деветак, Саничанин, Топић, Матић ( од 76. минута Ђуришић), Дринчић,

Бојић (86. минута Зукић), Гемовић, Стојковић, Веселиновић, Езе (од 70. минута Нешковић)

У оквиру 18. кола Линглонг Суперлиге, фудбалери Војводине славили су на Бањици против Рада са 1:2 и тако пети пут у историји међусобних сусрета подигнуте главе напустили стадион Краљ Петар Први.

Повео је Рад у 21. минуту голом Перендије, онда је Војводина после преокрета стигла до победе.

После двадесетоминутног опипавања пулса ривала уследило је славље грађевинара. Буснић је убацио лопту у простор, Саничан је у покушају да је „укроти“ оклизнуо и играо руком, а судија Живковић је без двоумљења показао на „креч“. Сигуран са 11 метара био је Перендија. Имао је Рад игру и резултат, а онда је дошло до деконцентрације и то су Новосађани знали да казне.

Кратко је трајало славље грађевинара. Дринчић који по обичају изводи све прекиде у екипи Војводине сјајно је из слободног ударца убацио лопту у шеснаестерац Рада, лоше је била постављена одбрана домаћина, па усамљеном Топићу није било тешко да главом спроведе лопту у мрежу и поравна резултат, 1:1.

У 33. минуту задесио је пех грађевинаре. После погибељног старта Топића над Бједовим, центарфор грађевинара је извукао дебљи крај и завршио у болници, а судија је Топића казнио само жутим картоном. Уместо Бједова у игру је ушао Вељко Трифуновић. У 39. минуту истакао се голман Марковић када је у два наврата зауставио неугодне удраце нападача Војводине. Узвратио је Рад два минута касније, Трифуновић је лепо пробио по левој страни, несебично упослио Касалицу, али је овај био непрецизан . Сам завршетак првог полувремена за инфаркт. У 45. минуту Брана Милошевић је после продора по десном боку сјајно центрирао, скочио је Буснић и захватио лопту главом , али Роцков је попут пантера избацио лопту у корнер када су је многи видели у мрежи. У четвртом минуту надокнаде времена уследила је контра Војводине коју је Стојановић успешно реализовао, 1:2, и како се касније испоставило поставио коначан резултат утакмице.

У наставку меча фудбалери Рада су кренули на све или ништа. Плели су мрежу око гола Роцкова, али прилично јалово и без озбиљне претње и озбиљнијег ударца, док су Новосађани добро парирали у одбрани и из ретких контри опасно претили голману Марковићу.

У јеку лагане теренске иницијативе грађевинара Војводина је могла у 83. минуту да стигне до трећег поготка и пре времена реши питање коначног победника. После старта Петковића над Нешковићем у шеснаестерцу Рада, судија је показао на белу тачку, а Марковић је успео да заустави ударац Топића са „креча“. Последњи минути меча прошли су у знаку Новосађана.