Стрелац: 1: 0 Александар Јешић ( 79.минут )

Жути картони: Цветковић, Милошевић И., Одита ( Младост ), Марковић, Трнинић, Новаковић ( Рад )

Црвени картон: Крајишник ( Младост )

РАД: Марковић, Ђорић, Дамњановић ( од 30. Башановић), Јовановић ( од 81. Газивода ), Новаковић, Ковачевић ( од 53. Радуновић ), Буснић, Лазаревић, Милутиновић, Живковић, Трнинић.

МЛАДОСТ: Зечевић, Милошевић Б., Милошевић И. ( од 72. Шатара), Мићевић, Цветковић, Јешић, Крајишник, Баха ( од 65. Бојовић ), Јовановић Л. ( од 85.

Станисављевић ), Бабић, Радивојевић ( од 46. Одита ).

У грчевитој борби екипе Младостии Рада, у 5. колу Линглонг Суперлиге Србије, домаћин је у финишу меча успео да остане непоражен, голом Јешића у 80. минуту. Пре почетка утакмице,присутни су минутом ћутања одали почаст недавно преминулом дугогодишњем чланууправног одбора ФК Младост Лучани, Радиши Антовићу.

На самом почетку меча, већ у 6. минуту, домаћин је имао прилику да поведе. Након што је Ђорић лопту вратио до Марковића, који се у том тренутку није снашао, био је принуђен да интервенише и направи прекршај над Јешићем, што је судија Данило Грујић окарактерисао као најстрожу казну. Са беле тачке шутирао је Радивојевић, али је његов ударац завршио на десној стативи, те је резултат остао непромењен. Пар минута касније, десила се спорна ситуација, након убацивања Јовановића у казнени простор, Живковић је имао прилику, лопта је погодила једног од одбранбених играча Младости, по реакцији Грађевинара у руку, али судија Грујић није реаговао. До

краја полувремена виђена је изузетно борбена утакмица, већином се играло између два шеснаестерца. Најизгледнију прилику за Рад имао је Јовановић у надокнади,

његов ударац зауставио је Зечевић, а одбијена лопта завршила је изнад гола. На одмор се отишло непромењеног резултата.

Друго полувреме протекло је у низању напада оба тима, али без великих претњи по голове Марковића и Зечевића. У 79. минуту Јовановић је центрирао са леве стране искоса, у скоку је највиши био Бабић, који је вратио повратну лопту до слободног Јешића, који није имао много проблема да лопту смести у мрежу и доведе свој тим до предности од 1:0. Четири минута касније након неспортског понашања Крајишника над Новаковићем, домаћин на терену остаје са играчем мање. До краја Грађевинари

нису успели да искористе бројчану предност и створе изгледну прилику за

поравнање резултата, те су бодови остали у Лучанима.

Следећу утакмицу екипа Рада дочекује Напредак на Бањици у суботу, 29.08.2020. од 17 часова.