ЧУКАРИЧКИ ПРЕОКРЕТОМ ДО ПОБЕДЕ НА БАЊИЦИ

Рад-Чукарички 2:3(2:1)

Стадион: Краљ Петар Први

Гледалаца: 500

Судија: Данило Грујић

Стрелци: 0:1 Видосављевић у 6. минуту, 1:1 Шака у 39. минуту, 2:1 Смиљанић у 44. минуту, 2:2 Доцић у 78. минуту из пенала, 2:3 Стојановић у 87. минуту.

Жути картони: Николић, М. Трифуновић, Тричковић, Шака, Коваленко, Милошевић, Јагодић (Рад), Ковач, Цветковић (Чукарички)

Црвени картон: Шака (Рад)

Рад: Марковић, Николић, Касалица, Коваленко, Тричковић (од 67. минута Босанчић), М. Трифуновић (од 84. минута Бједов), Јагодић, Стјепановић, Милошевић, Шака, Смиљанић (од 80. минута Буснић)

Чукарички: Белић, Доцић, Видосављевић, Ндиаје, Каменовић, Стојановић (од 90. минута Алексић), Ћирковић, Остојић, Шапић, Ковач (од 67. минута Кајевић), Бирманчевић (од 82. минута Цветковић)

Традиција је настављена. Чукарички је против Рада остварио и пету победу у низу. Брђани су до победе стигли после преокрета. Чукарички је повео голом Видосављевића у 6. минуту, изједначио је Шака у 39. минуту, да би Смиљанић у 44. минуту донео предност свом тиму. При самом смирају утакмице, Брђани су преокретом и головима Доцића у 78. минуту из пенала и Стојановића у 87. минуту стигли до вредне победе.

Већ у трећем минуту Рад је могао да стигне до предности. Смиљанић је извео аут, убацио лопту за Милоша Трифуновића који је као на тацни упослио Касалицу у срцу шеснаестерца Брђана, али невероватно шта је нападач грађевинара успео да промаши. И кад се не искористи таква шанса убрзо стиже казна. После корнера и гужве у шеснаестерцу Рада, Видосављевић је у 6. минуту прихватио лопту и приземним ударцем пласирао лопту у леви доњи угао голмана Марковића. После примљеног гола небеско – плави су се постепено ослобађали притиска и у два наврата, на употребљиве центаршутеве упућене од стране Милоша Трифуновића, новајлија Коваленко је остао за мало “ кратак” . Уследило је 20 – так минута теренске иницијативе Чукаричког, а онда је Шака у 39. минуту прихватио лопту на ивици шеснаестерца Брђана, потом у стилу расног стрелца, хируршки прецизно је сместио у леви доњи угао немоћног голмана Белића.

Изједначујући погодак као да је дао крила грађевинарима, па је у 42. минуту тамнопути Ндиаје успео крајњим напором да избаци лопту из празног гола, после ударца Касалице.

Онда, у 44. минуту Бањица је по други пут прокључала. Коваленко је снажно шутирао искоса са ивице шеснаестерца, Белић је успео да одбије лопту, натрчао је Смиљанић и “отпадак” претворио у заслужено вођство домаћина.

У наставку оба ривала су вребала своју шансу. Рад да “осигура” победу, Чукарички да преокрене резултат. Све до 71. минута није било правог ударца на гол. Тада је Доцић снажно шутирао из слободног ударца са 20 метара, али се Марковић није дао изненадити. Минут касније узвратио је Касалица, међутим његов “пројектил” је прохујао поред гола Брђана.

У 77. минуту споран детаљ. Дуел између Видосављевића и Шаке у шеснаестерцу Рада судија Грујић Данило је окарактерисао као прекршај за најстрожу казну, што је изазвало револт 500 присутних гледалаца и протест фудбалера Рада. Све је узалудно било, дуго је трајала расправа, Грујић није променио одлуку, а сигуран са “креча” био је Доцић. С, тим што је Шаки доделио други жути картон, па је пре времена морао у свлачионицу.

Три минута пре краја меча нови шок на Бањици. На убацивање “ резервисте” Кајевића, Стојановић је угурао лопту у мрежу за 2:3.

Како је Грујић са сарадницима делио правду најбоље говоре звиждуци на крају утакмице око 500 револтираних, али објективних гледалаца. Уосталом, ТВ снимак ће показат шта се дешавало на Бањици. Момцима Драгана Радојичића нема се шта замерити, гинули су до последњег минута, али… Заслужили су, макар, бод.