РЕМИ НА ПРОЛЕЋНОЈ ПРЕМИЈЕРИ!

Рад – Земун  2:2 (1:1)

Стадион: Краљ Петар Први на Бањици. Гледалаца: око 800. Судија: Данило Грујић.

Стрелци: 0:1 Нешовић у 5 , 1:1 Волков  у 29. из пенала, 2:1 Шипчић у 54, 2:2 Мркаић  у 63. минуту.

Жути картони : Баиновић, Балабановић, Тричковић (Рад) Синђић, Савић, Нешковић и Мијаиловић (Земун)

Рад: Марковић, Смиљанић ( од 81. Вељко Трифуновић), Волков (од 50. Тричковић), Касалица, Петровић, Јовановић (од 46. Милош Трифуновић), Шипчић, Стевић, Балабановић, Баиновић, Перендија.

Земун: Милошевић, Младеновић, Кисо ( од 58. Илић), Синђић, Нешовић, Аземовић, Савић, Видић ( од 58. Мркаић), Вучић, Мијаиловић, Ђаловић.

На отварању пролећне сезоне у Суперлиги, Рад је на свом терену остварио половичан успех. Слађа половина колача одлази ка Гардошу. Голове за домаћи тим постигли су  Волков у 29.из пенала  и Шипчић у 54. минуту, док су стрелци за Земун били Нешовић у 5. и Мркаић у 63. Минуту.

Играчи оба тима изашли су на терен предвођени најмлађим селекцијама ЖФК Рад и ЖФК Земун , што је још један доказ  колико се  на Бањици води рачуна о популаризацији  женског фудбала.

У јеку почетне теренске иницијативе „грађевинара“, већ у  5. минуту шок за домаћина. Волков је  погрешио на средини терена, лопту је приграбио Младеновић, пробио по десном боку, потом је упутио употребљив центаршут у срце шеснаестерца Рада, а Нешовићу , који је био усамљен  ,  је једино преостало да се поклони и главом спроведе лопту у мрежу  – 0:1!

После уводног шока Рад је поново успоставио контролу, имао посед лопте, али је  изостала конкретна завршница, док се Земун определио за појачану одбрану и организацију евентуалне контре.

Напори домаћина су уродили  плодом у 29. минуту. Прво је Перендија шутирао са ивице шеснаестерца, неко од одбрамбених играча Земуна је играо руком, судија је дао знак да се утакмица настави, лопта је стигла до Јовановића, уследио је још један ударац , лопта је при том у руку погодила Савића , а судија Грујић је  овог пута без двоумљења уперио прст на белу тачку. Сигуран са 11 метара био је Волков – 1:1!

И даље је настављена доминација домаћина  и у 34. минуту бележимо лепу реакцију новајлије Балабановића који је на ивици шеснаестерца Земуна лепо прихватио лопту, створио простор за шут, уследио је ударац ,а  голман Милошевић је крајњим напором успео да лопту „извади“ из самог десног рогља и избаци у корнер.

До краја првог полувремена није било већих узбуђења пред голом Марковића и Милошевића , тако да се на одмор отишло резултатским егалом 1:1.

После двоцифреног броја изведених корнера  у интерпретацији Баиновића( што говори о надмоћности домаћина), Рад је преко Шипчића ударцем ногом у  54. минуту стигао до предности  – 2:1.

Кратко је трајала радост грађевинара. У 63. минуту након убацивања са леве стране од стране Ђаловића виши у скоку од Марковића био је Мркаић који је, тек што је ушао на терен, успео  да поравна резултат. У растрзаној игри до краја меча није било резултатске промене.