РЕЗУЛТАТСКА РЕПРИЗА ПРОТИВ ДАНАЦА

Есбјерг – Рад 3:1 (2:0)

Игралиште број 2 СЦ „Миракл“. Судија: Урбан Пјотр (Варшава, Пољска).

Стрелци: 1:0 Холсе у 11, 2:0 Кауко у 37, 2:1 Волков  у 55.из пенала и  3:1 Холсе  у 71.минуту.

Есбјерг: Хајбјерг, Аниембе, Остин, Хилсти, Лауридсен, Панкашхвил, Соренсен, Кауко, Кристенсен, Холсе, Петре.

Играли су још: Зар, Лансе, Јаковенко,Мортенсен, Бринк, Патрик, Молер.

Рад: М.Живковић, Стевић, Волков, Перендија, Шипчић, Балабановић, , Јовановић, Д.Живковић, Младеновић, Тричковић,  Касалица.

Играли су још: Марковић, Башановић, Тановић,  Петровић, В. Трифуновић, Илић, Парађина, Баиновић, Ђорић, Чумић.

Фудбалери Рада одиграли су и другу контролну утакмицу у оквиру припрема у Анталији. У мечу са Есбјергом , победник је био дански прволигаш који је славио са 1:3. Гол за грађевинаре постигао је Волков у 55. минуту из пенале док су голове за Есбјерг постигли Холсе два пута и Кауко. Бањички клуб је резултатски истоветно прошао као и против Тамбова у премијерном тесту у Анталији.

У првих десетак минута вођена је рововска борба између два шеснаестерца да би минут касније на асистенцију Панкашхвила, Карло Хосе са дистанце погодио циљ уз велику дозу среће јер је лопта при лету ка мрежи закачила Перендију, променила правац и  завршила иза леђа голмана Живковића. После примљеног гола покушавали су фудбалери Рада да успоставе равнотежу, али у последњих 25 метара у офанзиви је део који стручни штаб мора да искристализује до почетка првенства. Данци су већим делом утакмице  колективно вршили константни притисак на задњу линију „грађевинара“, док су „небеско плави“ то покушавали индивидуално преко Младеновића и Касалице. Могли су Данци средином првог полувремена да дуплирају предност, али је на срећу небеско – плавих лопта завршила на пречки. Једини , опаснији, атак нашег тима ка голу данског прволигаша десио се у 36 минуту, када је после слободног ударца који је извео Младеновић, Волков шутирао главом тик поред стативе. Минут касније преко Финца, Јони Каука,  Данци дуплирају вођство.

У наставку меча , уласком Баиновића и Петровића  игра „грађевинара“ је живнула. Управо онако како су играли Данци у првом , тако је Рад наставио у другом полувремену, посебно у првих двадесетак  минута наставка. Чврсто у одбарани агресивно у нападу. Награда за такву игру је стигла у 55. минута поготком Волкова са 11 метара И тиме је ухваћен прикључак.. Пеналу је претходила сјајна акција. Наиме, Петровић је милиметарски прецизно пронашао Касалицу у шеснаестерцу Данаца, центарфор Рада се ослободио двојице – тројице пратилаца и када је био у прилици да постигне гол срушен је, па је  судија Пјотр из главног града Пољске  оправдано уперио прст на белу тачку.Погодак Волкова дао је додатну снагу небеско – плавима да поравнају резултата , међутим у јеку њихове теренске иницијативе Данци су преко Холсеа  постигли погодак и срушили све наде Рада да извуче позитиван резулатат.

ЧУМИЋ ПОВРЕЂЕН У ПОСЛЕДЊЕМ МИНУТУ МЕЧА

Лука Чумић је уз Ђорића, најмлађи првотимац на припремама Рада. Висок фудбалски потенцијал и максимална ангажованост младог нападача видљива је на сваком тренингу и сваки минут који му се повери на утакмици. Ипак, последњи минут са петоструким шампионом Данске био је кобан за Чумића. После дуела са голманом Есбјерга, доживео је повреду и хитно је у пратњи физиотерапеута Ранковића, портпарола Савића и секретара стручног штаба Царана амбулантним колима одвежен до дежурне болнице у Анталији где ће се пратити даље стање и опоравак младог нападача.