Стадион : Краљ Петар Први. Гледалаца : 500.

Стрелци: 1:0 Смиљанић у 12. минуту, 1:1 Димитров у 64. минуту.

Жути картони: Стевић, Марковић,Јовановић и Касалица (Рад), Ратковић, Гашић и Ожеговић (Динамо).

Рад: Марковић, Смиљанић, Башановић, Тричковић ( од 46. Касалица), Петровић ( од 72. Веселиновић), Јовановић, Буснић, Шипчић, Стевић, Перендија, Илић ( од 81. Парађина).

Динамо: Лакић, Н.Стевановић ( од 46. Елефтериос ) , Димитров, Недељковић, Јовановић, Гашић, Ратковић ( од 71. Ђуришић), Ожеговић, М.Стевановић, Павишић, Поповић ( од 85. Сек).

После ремија са Земуном од 2:2, бод са Бањице однео је и “фењераш”  из Врања у последњој утакмици 23. кола Суперлиге Србије. Испоставило се да су „грађевинари“  у 180 минута са екипама са зачеља табеле освојили само два бода.

Рад је повео у 12. минуту голом Горана Смиљанића, а Динамо је освојио бод захваљујући голу Жељка Димитрова у 64. минуту. Овим су „грађевинари“ наставили серију  утакмица без победе,  а последња је уписана, 22.9 2018. у 8. колу  када је на Бањици поражена Мачва са 1:0. ( 14 утакмица без победе).  Могли су небеско – плави  против Врањаца и до целог плена… Истина и пред овај меч  тренер Звездан Милошевић је имао доста персоналних проблема јер због  повреда није могао да рачуна на седморицу првотимаца. Међутим, то не треба да буде алиби, јер је најбољи онај тим који истрчи на терен у датом тренутку. Могли су неки од фудбалера Рада којима је Милошевић указао поверење да се докажу против Врањанаца и да у наредним мечевима приграбе стартну позицију у тиму , међутим мало њих је било расположено  за игру.

За добру фудбалску представу потребна су два јака и квалитетна  ривала, а данас то нису били актери меча на Бањици, па гледаоци нису имали шта да виде у прилично незанимљивој престави на стадиону Краља Петра Првог.

Грађевинари су одлично отворили меч и већ у 12 минуту стигли до предности. На додавање Бранислава Јовановића из прекида, Смиљанић је реаговао велемајсторски и вештим лоб ударцем матирао голмана Лакића за 1:0!

Још једино вредно  помена у првом полувремену  је и ситуација у 45. минуту када је Илић после контре одлично центрирао у шеснаестерац  Динама, а испред Буснића је у последњем тренутку реаговао неко од дефанзиваца гостију и отклонио опасност. Све остало је за заборав.

И у наставку меча  – иста прича. Први је припретио Рад преко Смиљанића у 50. минуту, лопта је завршила у рукама голмана Лакића. Узвратио је Елефтериос шест минута касније, међутим  “буба – мара” је прохујала поред стативе.

Хладан туш за домаћина  је уследио у 64. минуту, после још једног у низу голова из категорије јефтиних.Погрешио је Башановић, оклизнуо се и омогућио Поповићу  да олако створи простор и да без потешкоћа убаци лопту на другу стативу где је Жељку Димитрову једино преостало да  неометан угура лопту у мрежу. Први директан ударац ка голу завршио је у мрежи Марковића.

После прилично растрзане игре у првих 20- так минута наставка меча, грађевинари су после тога имали лакшу теренску иницијативу, али изостао је квалитет  пас у предаји лопте и у завршници, тако да су још два бода  олако отишла са Бањице. Остаје жал што ударац Петровића у 70. минуту, упућен искоса са леве стране у супротан угао, није завршио у мрежи Врањанаца, а “највећу кривицу” сноси голман гостију који је крајњим напором успео да “извади” лопту из рашаља и избаци је у корнер.

После два  меча код куће, изабраници Звездана Милошевића гостују у наредном колу шабачкој Мачви уз наду да ће играчки кадар бити комплетнији у односу на дуел са екипом из Врања.