У ПУНОЈ ОФАНЗИВИ ТИМА СА БАЊИЦЕ УТАКМИЦА ПРЕКИНУТА У 85.МИНУТУ

Игралиште  СЦ „Миракл“. Судија: Иса Каш (Анталија).

Стрелци: 1:0 Буснић у 14. и 1:1 Јанош у 40.минуту.

Рад: Марковић, Башановић, Тановић, Парађина, Ђорић, Буснић, Баиновић, Петровић, Тричковић, Илић, В.Трифуновић.

Играли су још: М.Живковић, Д.Живковић, Балабановић, Волков, Јовановић, Перендија, Стевић, Шипчић, Касалица.

Универзитатеа: Дур Божанка, корош, Ћирју, Капуша, Ђирђиу, Флореску, Тауб, А.Коман, Јанош, Гавра, Гога.

Играли су још: Динк, сепси, Аксенте, Абрудан, Хурдан, Хацигану, Н.Коман.

У трећој контролној утакмици у оквиру припремам у Анталији ,фудбалери  Рада  су ремизирали против румунског друголигаша Универзитатее из Клужа (1:1). Гол за грађевинаре постигао је Буснић у 14. минуту, док је за стрелац за Румуне  био је  Јанош у 40. минуту.

У првом полувремену тренер Стевановић је указао поверење  младој постави, момцима који су прошли Радову школу фудбала који су се трудили да оставе позитиван утисак и да се наметну стручном штабу како би се имена неких од њих нашла у протоколу против  Земуна. Кренули су голобради младићи агресивно од првог минута агресивно и то им се исплатило већ у 14. минуту. Корнер са десне стране извео је Баиновић, а Буснић је био највиши у скоку и главом сместио лопту у мрежу.

И даље су момци у тегет  опреми били доминантни на терену да би у 24. минуту на додавање Баиновића, Илић снажно шутирао тик поред гола. Исти играч је у 37. минуту  убацио лопту у простор за Петровића који је за тренутак закаснио да дуплира предност свог тима. Румуни су стигли до егала у 40. минуту из буквално првог ударца на гол. Капуша је  дубинском лоптом упослио Јаноша који се вешто искрао одбрани грађевинара и  погодио супротан угао голмана Марковића.  У последњем минуту првог дела утакмице Башановић је из слободног ударца погодио стативу.

У наставку Стевановић је уместо Баиновића И Марковића увео у игру Балабановића И Живковића. Пет минута касније Петровића је заменио Јовановић., да би Стевановић од 65. минута постепено уводио играче који су били у протоколу за данашњу утакмицу. И у другом делу меча Рад је био нешто бољи ривал, али без неких изразитих прилика тако да су “ клинци” у  првом полувремену оставили бољи утисак.  Румуни су први припретили у 53. минуту, када је Живковић пожртованом интервенцијом укротио ударац  Јаноша. Шест минута касње после лепе акције  Јаноша створена је нова шанса за клуб који има традицију 100 година.  Румун је снажно шутирао лопта је фијукнула поред стативе. Лепу прилику да свој тим доведе у вођство имао је Душан Живковић у 60. минуту када је у слалому савладо неколико препрека да би у последњем тренутку неко од румунских дефанзиваца изблокирао његов ударац. Снажан ударац Касалице у 80 минуту завршио је поред стативе. Занимљиво је да је локални судија у последњим тренуцима  често кидао акције Рада у завршници, а кулминација свега је нестанак електричне енергије  на стадиону пет минута пре краја утакмице.  Мрак  у СЦ Миракл је био уједно и знак да судија  Иса Каш из Анталије означи крај меча.

Наредни меч, бањички суперлигаш игра птотив Цеља за два дана у термуну од 10 часова преподне и тај меч љубитељи фудбала у Србији моћи ће директно да прате на програму ТВ Арене.