ПРОЛЕТЕР САВЛАДАО РАД

У оквиру 26. кола Линглонг Суперлиге Србије, фудбалери Пролетера су убедљиво савладали екипу Рада са 5:0. Голове за домаћи тим постигли су Радиновић у 27. са пенала, Миросављев у 51, Бабић у 53, Јоковић у 66. и Рушевић у 90. минуту.

У СУБОТУ ДВА ДЕРБИЈА У ИСТОМ ДАНУ

Субота, 14. март је дан за јуниорски фудбал…Бањица је поприште два „мала“ градска дербија…

ВРАТИТИ ИЗГУБЉЕНО

Пред фудбалерима Рада је нова обавеза. У суботу, 14. марта од 18 часова гостују Пролетеру из Новог Сада у утакмици 26. кола Линглонг Суперлиге Србије.

СНАГА КОЛЕКТИВА

ЉУБИНКОВИЋЕВ ” КЕЦ ИЗ РУКАВА “

На пролећној премијери на Бањици, у утакмици против Графичара, кадети Рада су пружили одличну партију, остварили минималну победу (1:0) и на најбољи могући начин показали свој раскошни таленат. „Минималац“ вредан максималне радости дело је Вељка Радловачког.

ГОЛЕАДА НА БАЊИЦИ И ТРИЈУМФ ТСЦ-А

Добра фудбалска представа на Бањици. Било је голова, пенала, лепих акција и добре игре. Нажалост, победа је припала спретнијој и срећнијој екипи ТСЦ – а.

ЈЕДНИ ЗА ЕВРОПУ, ДРУГИ ЗА ОПСТАНАК!

ТСЦ жели Европу, а Рад останак у елити. Утакмица 25. кола Линглонг Суперлиге Србије која се игра у суботу,7. марта од 16 часова важна је за оба тима.

ЊЕГОВО ВРЕМЕ ТЕК ДОЛАЗИ

Атрактивни осамнаестогодишњак, тих и ненаметљив недавно је добио прву шансу и показао да је велика нада грађевинара.

ПОБЕДА РАДНИКА НАД РАДОМ

У оквиру 24. кола Линглонг Суперлиге Србије Радник је на свом терену савладао екпу Рада са 1:0.У више борбеној него квалитетној партији до циља су стигли, на жалост Сурдуличани. Гол одлуке постигао је Павлов у 19. минуту.

ОПРЕЗОМ И ОПТИМИЗМОМ ДО ЦИЉА

Неизвеснa и врло тешка утакмица очекује овог викенда екипу Рада, који ће у оквиру

24. кола Линглонг Суперлиге Србије ( недеља, 1. март у 16 часова ) гостовати у Сурдулици екипи Радника.

РЕМИ РАДА И ЈАВОРА НА БАЊИЦИ

На Бањици подела бодовног колача на равне части. Слађа половина одлази у Ивањицу с обзиром на позицију Рада на табели.

САМО ПОБЕДА ДОЛАЗИ У ОБЗИР

Фудбалерима Рада предстоји нова обавеза. На програму је и трећа утакмица за десет дана. Грађевинари у среду, 26. фебруара, у оквиру 23. (ванредног) кола дочекују екипу Јавора. Почетак меча заказан је за 18 часова.

БАЊИЦА СЛАВИ МАЈСТОРА КАЛУЂЕРОВИЋА

На пролећној премијери на Бањици, фудбалери Рада савладали су Напредак из Крушевца са 2:0. Голове за грађевинаре постигао је Калуђеровић у 15. и 38. минуту и одличном игром, већ у првом полувремену решио питање победника.

У ШАБАЦ НА ПОБЕДУ

Фудбалери Рада у оквиру 21. кола Линглонг Супер лиге Србије гостују у Шапцу где ће одмерити снаге са екипом Мачве. Утакмица је на програму у суботу 15. фебруара са почетком од 18 часова.

РАД ПРОМОВИСАО ПОЈАЧАЊА

Данас је било свечано на Бањици. Пред меч са Мачвом, Рад је промовисао седморицу појачања у зимском прелазном року.

МИНИМАЛАН ПОРАЗ РАДА НА “ГЕНЕРАЛЦИ”

Било је ово најлошије издање наших фудбалера у свим мечевима одиграним у Анталији.

ГРАЂЕВИНАРИ ОДРАДИЛИ ПОСЛЕДЊИ ТРЕНИНГ У АНТАЛИЈИ

ТРЕЋИ ПОРАЗ РАДА

Грађевинари су поражени од четворопласиране екипе првенства Летоније.

ПОРАЗ У ПОСЛЕДЊЕМ МИНУТУ

Грађевинари упркос доброј игри нису успели да забележе победу у трећој контролној утакмици. У последњем минуту утакмице узбекистанска екипа стигла је до победе голом из једанаестерца.

ТРИ ЧУВАРА БАЊИЦЕ

Нема клуба у Супер лиги Србије који може да се похвали оним чиме може Рад, а то је да су сва три чувара мреже садашње сениорске екипе прошли Радову омладинску школу. У питању су Душан Марковић, Данијел Мићановић и Стојан Лековић.

ЧЕТВОРИЦА РАДОВИХ БИСЕРА У АНТАЛИЈИ

Од првог дана припрема још у Београду, омладинци Стојановић, Зоговић и Добријевић и кадет Брауновић прикључени су првом тиму.

РАД – НЕФТЕХИМИК: 1 – 3

Фудбалери Рада данас су одиграли свој други контролни меч у

Анталији, а ривал је била руска екипа Нефтехимик, која је на овом сусрету славила резултатом 1:3.

ТРИЈУМФ ГРАЂЕВИНАРА НАД ВИТОШОМ

Фудбалери Рада одиграли су данас прву контролну утакмицу у Анталији, а ривал је била бугарска екипа Витоше из Бистрице. Утакмица је завршена победом Рада резултатом 2:1, а стрелци за наш клуб били су Касалица у 23. минуту и Зоговић у 83. минуту.

ТРЕЋИ ДАН У АНТАЛИЈИ

ДРУГИ ДАН У АНТАЛИЈИ

ПРВИ ДАН У АНТАЛИЈИ

По доласку у хотел, након ручка и краћег одмора фудбалери Рада одрадили су лакши тренинг.Полако је стручни штаб уводио играче у план и програм рада и циљано је први дан био прилагођен управо њиховим потребама.

“ГРАЂЕВИНАРИ“ ОТПУТОВАЛИ У ТУРСКУ

.

РАД ПРОМОВИСАО ТРЕНЕРА И ПОЧЕО ПРИПРЕМЕ!

ФК Рад је промовисао новог шефа стручног штаба који ће у пролећној полусезони предводити небеско – плаве. У питању је Марко Мићовић, доскорашњи први сарадник шефа стручног штаба шабачке Мачве.

ГРАЂЕВИНАРИ СЕ ОКУПЉАЈУ 9. ЈАНУАРА

Рад ће зимске припреме започети 9. јануара 2020. године кад ће играчи одрадити

први тренинг. Припреме првог тима ће се обавити у две фазе, прва на Бањици, а 24. јануара екипа се сели у Грчку где ће у граду Пефкохори обавити други и најважнији део припрема.

ГРАЂЕВИНАРИ НА ЗИМСКОМ ОДМОРУ!

Након тренинга и заједничког ручка, фудбалери Рада и стручни штаб званично су јуче заокружили јесењу полусезону и отишли на одмор који ће трајати до почетка јануара када ће се на Бањици одржати прозивка којом ће почети припреме за наставак сезоне…

РАСТАЛИ СЕ РАД И РАДОЈИЧИЋ!

Драган Радојичић више није тренер Рада. Црногорски стручњак и клуб са Бањице споразумно су раскинули уговор после нешто више од три месеца сарадње.

ВЕЛИКИ ДАН ЗА БАЊИЧКОГ РАШФОРДА!

Још један Радов бисер грандиозног сјаја и најфинији штоф српског фудбала искусио је чари играња у најелитнијем такмичењу у нашој земљи. Реч је о Јовану Зоговићу (2001), момку спремном да на малом простору стави потпис на нешто велико, да се вештим дриблингом ослободи чувара, публику баци у делиријум, креира акције у стилу велемајстора и који је често човек одлуке.

СНАЖАН ОТПОР ГРАЂЕВИНАРА!

Грађевинари су пружили снажан отпор фаворизованим гостима, али су на крају црно- бели у комшијском дербију славили са 1:2.

Повео је Партизан у 33. минуту голом Садика, а два минута касније Рад је преко Ризнића поравнао резултат, да би тачку на овај меч ставио Сејдуба Сума у 53. минуту.

МОТИВ ВЕЋИ ОД БАЊИЦЕ!

На опроштају од полусезоне и верних навијача, фудбалери Рада налазе се пред великим изазовом – угостиће екипу Партизана. Утакмица је на програму у недељу, 8. 12. 2019. са почетком од 13:30 часова, а предвиђен је и ТВ пренос на Арени спорт.

РАДУ ИГРА, ИНЂИЈИ БОДОВИ!

У 19. колу Линглонг Тире Суперлиге Инђија је на свом терену савладала екипу Рада са 1:0. Гол одлуке постигао је Брана Илић у 13. минуту утакмице. Меч је протекао у апсолутној доминацији грађевинара, али је и овог пута виђена стара бољка- олако примљен гол и лоша завршница. Фудбалери Рада има за чим да жале – имали су игру, а бодови су припали домаћину.

ПРОТИВ ИНЂИЈЕ НА ПОБЕДУ!

Фудбалери Рада у оквиру 19. (ванредног) кола гостују у Инђији где ће одмерити снаге са истоименом екипом. Утакмица је на програму у среду, 4. децембра са почетком у 13 часова. Циљ грађевинара у овом мечу је освајање важних бодова на тешком гостовању, како би се побегло на безбедније место на табели. Управо, бодови се траже против екипа сличних квалитета.

“ЛАЛЕ” ПРЕОКРЕТОМ ДО ПОБЕДЕ НА БАЊИЦИ!

У оквиру 18. кола Линглонг Суперлиге, фудбалери Војводине славили су на

Бањици против Рада са 1:2 и тако пети пут у историји међусобних сусрета

подигнуте главе напустили стадион Краљ Петар Први. Повео је Рад у 21. минуту голом Перендије, онда је Војводина после преокрета стигла до победе.

ГРАЂЕВИНАРИ МЕРКАЈУ ТРИЈУМФ НАД “ЛАЛАМА”

У оквиру 18. кола Линглонг Тире Суперлиге Србије, фудбалери Рада на свом

терену дочекују новосадску Војводину, екипу која је на Бањици славила само четири пута у историји њихових међусобних сусрета. Утакмица је на програму у суботу, 30. новембра са почетком од 16 часова.

БОДОВИ ОСТАЛИ НА “БРДУ”

У малом градском дербију бодови су остали на „Брду“, пошто је Чукарички на свом терену славио против Рада са 2:0. Голове за Чукарички постигли су Стојановић у 11. минуту и Тедић у надокнади времена.

ЛЕПО ПОПОДНЕ НА БАЊИЦИ!

Стадион Краљ Петар Први је у петак поподне био велика фудбалска позорница хуманости на којој су два тима, ЖФК Рад и Форси, њихови верни навијачи, показали колико велико срце имају. И по ко зна који пут су показали хуманост на делу.

ФК РАД ОБЕЛЕЖИО СВОЈУ КЛУПСКУ СЛАВУ!

Фудбалски клуб Рад своју крсну славу, Свети Нектарије, обележио

је данас у добром расположењу, а ломљењу славског колача присуствовали

су чланови Управе клуба, стручног штаба, играчи, запослени, пријатељи

клуба и сарадници.

НА „БРДО“ ПО БОДОВЕ!

Након двонедељне паузе фудбалери Рада настављају бобру за првенствене бодове. У наредном 17. колу Линглонг Супер лиге грађевинари гостују екипи Чукаричког у утакмици која се игра у суботу, 23. новембра, од 16 часова.

ГРАЂЕВИНАРИ ОСТВАРИЛИ ТРЕЋУ ПОБЕДУ НА БАЊИЦИ!

Рад је остварио трећу победу у Линглонг Тире Суперлиги Србије,

трећу на свом терену, после Инђије и Мачве, терен на Бањици погнуте

главе напустио је и Спартак. Победа над „голубовима“ је мелем на рану,

наплаћен је дуг Суботичанима и сигурно да ће са овим успехом стићи већа доза самопоуздања и свежине неопходних за серију позитивних резултата.