ВЕСЕЛИНОВИЋ ЗА ЧАСТ  „ГРАЂЕВИНАРА“

БАЊИЧКИ  СУПЕРЛИГАШ  ПОРАЖЕН НА ГЕНЕРАЛКИ  У АНТАЛИЈИ

Торпедо – Рад 3:1 (1:0)

Игралиште  СЦ „Миракл“. Судија: Станислав Василиев (Урал, Русија).

Стрелци: 1:0 Зивзивадзе у 8, 2:0 Зивзивадзе у 56, 3:0 Долидзе у 83. и 3:1 Веселиновић из пенала у 87.минуту.

Торпедо: Квилитаја, Кобакидзе, Куртислава, Гегецкори, Гигаури, Цинцадзе, Стијеповић, Кавтарадзе, Кимадзе, Зивзивадзе, Капанадзе.

Играли су још: Табатадзе, Бурјанадзе, Бочорвисвили, кикинадзе, Долидзе, Рикардо Лука.

Рад: Марковић, Стевић, Тричковић, Перендија,Шипчић, Петровић,, Јовановић, Парађина, Буснић,, Касалица, Д.Живковић.

Играли су још:  М.Трифуновић, Веселиновић, Парађина, Баиновић, Смиљанић, Башановић, Балабановић, Илић и Веселиновић.

Завршни меч у Анталији , бањички суперлигаш је одиграо са актуелним освајачем Купа и Суперкупа Грузије.

Торпедо је боље отворио утакмицу. После продора, Гегецкорија по десној страни, Зивзивадзе из срца шеснаестерца Рада доноси предност екипи из Грузије.

Пар минута касније, старт над Касалицом судија не санкционише, већ пушта предност, али Буснић шутира преко гола.

У 24.минуту Тричковић је покушао да изненади голмана Торпеда, али Квилитаја избацује лопту у корнер.

У 27.минуту оштар старт над Касалицом у шеснаестерцу Грузина, судија Василев из Русије поново не показује на 11 метара.

Минут касније, Капанадзе погађа стативу гола Београђана.

У 53.минуту виђен је оштар ударац Његоша Петровића, али без резултатске промене.

Три минута касније, продор Торпеда, голгетерски је завршио Зивзивадзе дуплирајући предност тима који је пре две сезоне био шампион Грузије.

У 71.минуту, Милош Трифуновић је из слободног ударца погодио пречку гола Торпеда.

У 83. минуту маестрално изведен слободан ударац са двадесетак метасра од стране резервисте Долидзеа за велику предност екипе Торпеда.

У финишу меча, после фаула над Гораном Смиљанићем, казнени ударац са 11 метара извео је прецизно Борко Веселиновић за коначан резултат последње утакмице Рада на припремама у Анталији – 1:3!