БОДОВИ ОСТАЛИ НА ЧАИРУ!

Раднички (Ниш)  – Рад 2:0

Стадион: „Чаир“ Гледалаца:1300.  Судија: Милан Илић  Стрелци: 1:0 Хаскић у 2 , 2:0 Дринчић у 69. Минуту.

Жути картони: Ђорђевић (Раднички),  Петровић, Јовановић, Веселиновић ( Рад).

Раднички: Ристић, Живковић, Ђорђевић, Панков, Бондаренко, Црномарковић, Хаскић ( од 75. Чумић), Грбић, Дринчић, Нома ( од 67.Јовановић), Којашевић ( од 59. Ранђеловић).

Рад: Марковић, Тановић, М. Трифуновић ( од 56. Михајловић) Петровић ( од 56. Веселиновић), Јовановић, Шипчић, Стевић, Балабановић( од 75. Касалица), Баиновић, Перендија, Парађина.

Фудбалери Рада су у Нишу, у оквиру 28. кола Суперлиге Србије поражени од домаћина, екипе Радничког резултатом 2:0. Голове за Нишлије постигли су Хаскић у 2 и Дринчић у 69. минуту.

Мераклије једанаестом узастопном победом у првенству настављају трку за Црвеном звездом за шампионску титулу, док ће у полуфиналу Купа Србије играти против београдског Партизана.

Већ у другом минуту шок за грађевинаре, јер су Нишлије олако стигле до предности. Нома и Грбић су изменили дупли пас, одбрана грађевинара је испала из игре, лопта је  стигла до Којашевића који је снажним ударцем уздрмао стативу Марковићевог гола. Све је то добро пратио Нермин Хаскић  и лукаво матирао чувара мреже бањичког суперлигаша  и уједно показао због чега је први стрелац  Суперлиге Србије.

После водећег гола Нишлија, утакмица је ушла у нешто мирнији ток и из тог периода издвајамо покушаје Грбића  и Номе  са једне,  Трифуновића  и Баиновића са друге стране, али није дошло до промене резултата. Најозбиљнију прилику за постизање поготка имали су фудбалери Радничког у 37. минуту када је усамљени Хаскић из непосредне близине погодио голмана Марковића, на одбијену лопту налетео је Којашевић и послао је изнад пречке.У 40. минуту утакмице  Грбић је био у прилици да озбиљније угрози Марковића и дуплира предност свог тима, међутим није најбоље одреаговао тако да је изгледна прилика Нишлија отишла у неповрат. Сама завршница првог полувремена   била  је више него  узбудљива.  У 44. минуту Хаскић се ослободио  свог чувара и идеално послужио усамљеног Којашевића  који је био у прилици да буквално  угура лопту у мрежу , али се  на срећу грађевинара  при том спетљао , на пар метара испред гола, и резултат је остао непромењен. Непосредно пре последњег звиждука судије Милана Илића Рад је могао да стигне до резултатског егала. На употребљив центаршут Стевића одлично је одреаговао млади Парађина , али је Росић сјајном интервенцијом спречио изједначење, тако да се на одмор отишло са минималцем Радничког.

И у наставку меча, све до 69. минута, вођена је борба између два шеснаестерца па није било превише занимљивих ситуација. А, онда је на сцену ступио некадашњи играч Рада Никола Дринчић који је пројектилом из слободног ударца са 18 метара „ поцепао“ мрежу голмана Марковића. Три минута касније снажан ударац „резервисте“ Јовановића, Марковић је успео да укроти. Узвратио је Стевић у 74. минуту, али је Росић био сигуран.  До краја утакмице, изузев шанси Грбића и Црномарковића када је погодио пречку и Михајловића, није било других прилика за постизање голова.

У ванредном колу, у среду, на репертоару је општински дерби,  јер на Бањицу долази Вождовац.